До Білорусі на навчання з авіатренування, зокрема з десантування, прибули російські пілоти.
Вони проводять тренування на п'яти військових аеродромах, що на кордоні з Україною, повідомляє моніторингова група "Беларускі Гаюн".
Помітне збільшення кількості тренувань фіксують на військових аеродромах у Барановичах, Мачулищах, Ліді, Лунинці та Бобруйську.
У Барановичах пілоти винищувачів тренують: зльоти із бойовим оснащенням, різкий старт та швидкий набір висоти. Починаючи від 16 червня, на аеродромі періодично відбувається тренувальне висадження десанту з вертольота Мі-8 ВПС РБ. Зазвичай такі тренування проходять кілька разів на рік, але за три тижні вже перевищено їхню річну норму.
Крім того, до Барановичів прибули близько 20 пілотів із РФ. Вони приїхали до міста вранці 7 липня звичайним поїздом Москва-Брест. Більше того, це не перше повідомлення, що російські військові знову почали приїздити до Білорусі звичайними пасажирськими поїздами. Спостерігається певна кореляція приїзду російських військових зі збільшенням кількості авіатренувань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білорусь погрожує Польщі ракетними ударами
До нетипових навчань варто зарахувати і часте висадження десанту в Мачулищах. Вперше було проведено навчання з висадження десанту в Єльському районі, між Єльськом та с. Движки. Висадження проходило у найвищій точці місцевості, у 3-4 підходи по 9 осіб. Також, як і в Барановичах, десантувалися з вертольота Мі-8 ВПС РБ, який згодом відлетів у бік Мозиря.
Відновлення тренувальних польотів фіксується у Лунинці та Ліді. В останньому місті літаки Л-39, на якому зазвичай тренують новачків, літають дуже низько, просто над дахами будинків.
Від 6 липня в Бобруйську двічі пройшли тренування з висадження десанту над аеродромом. Більше інформації немає.
На білоруському аеродромі "Зябрівка" російські війська облаштовують свою військову базу. Там уже є ракетні дивізіони. Крім того, під Мінськом готуються приймати комплекси С-400 з Росії. Протягом наступного місяця планується відправити військовослужбовців Білорусі на навчання до Росії.
Влада Білорусі продовжила заборону на польоти біля кордону з Україною. Це означає, що загроза ракетного обстрілу з півночі зберігається ще на три місяці
Коментарі