неділя, 16 січня 2022 21:45

"Росія намагатиметься просунути Мінські угоди через Верховну Раду. Це загроза нацбезпеці" – нардеп

"Росія намагатиметься просунути Мінські угоди через Верховну Раду. Це загроза нацбезпеці" – нардеп
"Мінські угоди були потрібні на певному етапі в 2014-2015 роках. Але зараз це загроза національній безпеці", каже Роман Костенко. Фото: Роман Костенко

Росія хоче на її умовах повернути Донбас Україні. Тому робитимуть так, щоб Верховна Рада ухвалила Мінські домовленості. Це загроза національній безпеці. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів народний депутат, член парламентського комітету з нацбезпеки і оборони Роман Костенко.

"Росія розуміє, що якщо зайдуть до нас, то отримають по зубах і хтозна як їм ця кампанія відгукнеться в їхній країні. Бо просто так прогулянка про Україні не вийде. І мало залишиться держав, які не допоможуть нам летальною зброєю перед такою загрозою. Баланс похитнеться на наш бік. РФ розуміє, що краще йти політичним шляхом. Зараз у нас 40 ОПЗЖшників у парламенті. Піднімають їхні ставки, підтримують Медведчука. Хочуть на своїх умовах повернути нам Донбас, де декілька мільйони виборців. Це ще декілька десятків депутатів. Так матимуть великий вплив всередині країни. Це ефективніший спосіб. Тому підуть мінським шляхом", – говорить Костенко.

Треба бути напоготові, коли монобільшість голосуватиме за Мінськ, наголошує нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Росія розуміє: якщо зайде до нас, то отримає по зубах" - Роман Костенко

"Ми не можемо це допустити. Мінські угоди були потрібні на певному етапі в 2014-2015 роках. Вони відіграли свою роль - дали можливість видихнути, перегрупуватися. Але зараз це загроза національній безпеці", – каже парламентар.

Треба слідкувати, кому вигідно зараз піднімати питання про Мінські домовленості, уточнює Костенко.

"Кожне рішення в Офісі президента чи інших посадовців можна відслідкувати і побачити кінцевого бенефіціара. Кажуть: будемо ухвалюти Мінські домовленості у Верховній Раді. І зразу дивимося, кому це вигідно, до чого це може призвести. Закінчуємо війну, як наслідок – втрачаємо країну. Почнеться федералізація. Росія про це мріє. Щоб потім на довгострокову перспективу забрати весь Південь і Схід", – говорить народний депутат.

Восьмий рік триває агресія РФ проти України. 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія окупувала певні райони Донецької та Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації. З початку російської агресії на Донбасі під час боїв загинули 2694 українських військовослужбовців, зазнали поранень 10 237, повідомляли Збройні сили України в травні.

Мінський протокол підписали на початку вересня 2014 року. Мета угоди - досягти припинення бойових дій на Сході України. 2015 року підписали ще одну Мінську угоду. Так лідери Німеччини, Франції, України та Росії у форматі "нормандської четвірки" узгодили комплекс заходів з виконання Мінських угод з метою деескалації збройного протистояння.

Зараз ви читаєте новину «"Росія намагатиметься просунути Мінські угоди через Верховну Раду. Це загроза нацбезпеці" – нардеп». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути