Санкцій Заходу проти Росії змогли уникнути більше 30 керівників збройових фірм і щонайменше 14 оборонних компаній.
Перелік російських оборонних підприємств вже передали компетентним органам США, ЄС і Великобританії, і проти частини з них були введені обмеження. Керівники цих підприємств переважно уникли санкцій, повідомив Reuters.
Санкції не накладені на колишнього міністра транспорту Росії Алана Лушнікова, який є найбільшим акціонером концерну "Калашников".
Компанія потрапила під санкції США в 2014 році, коли Росія анексувала Крим, а ЄС і Великобританія ввели проти неї санкції в 2022 році. На частку компанії припадає 95% російського виробництва кулеметів, снайперських гвинтівок, пістолетів та іншої ручної вогнепальної зброї, а також 98% ручних армійських кулеметів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Близький до Путіна генерал заявив про "бомбардування" Лондона
Така ж ситуація з концерном "Алмаз-Антей", вона спеціалізується на ракетах і зенітних комплексах. Компанія потрапила під санкції США, ЄС і Великобританії, але генеральний директор Ян Новіков не був покараний.
Серед інших компаній, які уникли санкцій, "Завод імені Дегтярьова", що виробляє кулемети, протитанкові і зенітні знаряддя, які продаються російським військовим.
Також корпорація "ВСМПО-Авісма", яка є найбільшим постачальником титану і на 25% належить корпорації "Ростех", найбільшої у військово-промисловому комплексі Росії.
Сполучені Штати Америки запровадять додаткові санкції проти Росії за її повномасштабне вторгнення в Україну. Обмеження стосуватимуться приватних військових компаній, військових підрозділів, а також "міністрів" і "мерів" окупованих міст, повідомила пресслужба Білого дому 27 червня.
Коментарі