Ексклюзиви
Четвер, 10 квітня 2014 19:55

Російські війська біля кордонів з Україною знаходяться в стані високої готовності - SHAPE

Російські війська біля кордонів з Україною знаходяться в стані високої готовності - SHAPE
Фото: business-tv.com.ua

Російські збройні сили на кордоні з Україною знаходяться в стані високої готовності, і у випадку відповідного наказу на найвищому рівні досягнуть української території протягом 12 годин.

Таку оцінку ситуації навколо кордону України у зв'язку з високою концентрацією збройних сил Росії дав журналістам директор кризового центру Верховного командування військовими силами НАТО в Європі (SHAPE) бригадир Гаррі Дікен (Gary Deakin, Великобританія) в четвер у штаб-квартирі SHAPE, розташованій в Монсі (Бельгія).

"Моя оцінка така, що ці сили мають можливості та знаходяться в стані високої готовності. Вони розташовані близько до доріг і засобів зв'язку, у них є ресурси швидко рушити в Україну, якщо буде наказ", - сказав Дікен.

Відповідаючи на запитання, за який проміжок часу ці підрозділи можуть вторгнутися в Україну, бригадир констатував, що відповідно до "наших підрахунків" - 12 годин з моменту ухвалення рішення на найвищому рівні.

Разом з тим, про такі наміри нічого не відомо.

"Я б описав це як загрозу можливостями - без сумнівів, можливості є. Але ми не впевнені у намірах росіян", - сказав представник SHAPE.

Говорячи про можливе просування російських підрозділів до Придністров'я, Дікен підкреслив, що "якщо оцінювати ці підготовлені сили, то, без сумнівів, вони можуть завдати удару по східній Україні і потенційно вони можуть йти далі в напрямку Одеси та згаданого вами місця".

"Так, можливості є, але ми не знаємо, чи є наміри. Зараз все робиться для деескалації ситуації, створення умов для дипломатичного мирного вирішення", - додав високопоставлений військовий.

Відповідаючи на запитання про дії альянсу в разі просування російських військових підрозділів в Україну, Дікен пояснив, що в цьому випадку дії НАТО будуть спрямовані на забезпечення поінформованості про ситуацію і на гарантування безпеки союзників.

При цьому він підкреслив, що заходи альянсу "спрямовані на союзників, на колективний захист".

"Я не припускаю, що ми дислокуємо підрозділи в Україні", - сказав Дікен.

При цьому директор кризового центру назвав присутність російських підрозділів поблизу українського кордону "реальним дестабілізуючим фактором".

"Я стурбований, бо це дуже здібні сили, які дестабілізують ситуацію, і наші союзники нервують, і стурбовані через загрозу", - повідомив він, додавши, що відповідно до оцінки станом на сьогодні прямої загрози території НАТО з боку Росії немає.

У цьому зв'язку Дікен поінформував, що, відповідно до очікувань, Північно-атлантична Рада вже в найближчі тижні обговорить пакет заходів, спрямованих на збільшення підтримки союзників.

"Заходи будуть пропорційні загрозі та полягатимуть у гарантіях та сильному сигналі", - уточнив він, підкресливши, що відповідне рішення про пакет заходів буде ухвалюватися політичним керівництвом.

"Все, що ми будемо робити, буде зроблено виключно в законодавчих рамках", - додав високопоставлений військовий.

Бригадир також повідомив, що, відповідно до оцінки SHAPE, Росія почала нарощувати свою присутність на кордонах з Україною одночасно з подіями в Криму, і їхня кількість наразі оцінюється від 35 до 40 тисяч. При цьому Дікен не виключив, що зміцнення російського флоту в Криму "може бути загрозою для України".

Зараз ви читаєте новину «Російські війська біля кордонів з Україною знаходяться в стані високої готовності - SHAPE». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12864
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода