Ексклюзиви
понеділок, 07 лютого 2022 23:53

Спецтема: Ворог біля українського кордону

РФ сама наблизила НАТО до своїх кордонів - Столтенберг

РФ сама наблизила НАТО до своїх кордонів - Столтенберг
Столтенберг розповів про НАТО біля російського кордону. Фото: Reuters

Якщо шляхом військового нарощування навколо України керівництво Росії прагнуло відсунути сили НАТО від власних кордонів, то воно досягло прямо протилежних результатів.

"Якщо Росія дійсно хотіла бачити менше сил НАТО поблизу своїх кордонів, вона досягла протилежного. Після 2014 року, коли Росія незаконно анексувала Крим та посунула на Донбас на сході України, після цього вперше в історії НАТО розгорнула бойові групи у східній частині Альянсу. Це рішення було погодженим під час Варшавського саміту 2016 року. З того часу НАТО значно просунулося вперед, включаючи створення сил високої готовності, зі збільшенням кількості залучених військ, більшими обсягами повітряного патрулювання та загальної присутності у східній частині Альянсу", - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО посилить присутність у Європі, якщо РФ залишить війська в Білорусі

На поточну кризу, що виникла внаслідок концентрації російських військ навколо України та на її окупованих територіях, НАТО відповідає за трьома головними напрямками.

Перший полягає у збільшенні військової присутності НАТО на суходолі, у морі та в повітрі, що знаходиться у компетенції верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі. З цією метою союзники по Альянсу, зокрема, Іспанія, Данія, Велика Британія й США, надали більше спроможностей для спостереження за ситуацією та для гарантування безпеки у східній частині Альянсу, особливо у Чорноморському регіоні.

Другий напрямок відповіді Альянсу на агресивні дії Росії – підвищення готовності сил реагування НАТО, які нараховують 40 000 особового складу, та можуть бути швидко розгорнуті за необхідністю. Сили високої готовності, які входять до складу цих сил, можуть бути застосовані протягом днів. При цьому союзники виділили більше сил для участі у Силах реагування НАТО, - зокрема, Сполучені Штати виділили з цією метою додатково 8 500 військовослужбовців, які можуть бути дислоковані на території країн Альянсу, зазначив він.

"Наразі ми зважаємо на уточнення нашої довгострокової присутності у східній частині Альянсу. Поки що жодного рішення щодо цього не було прийнято, але цей процес триває всередині НАТО. Ми проводимо консультації з нашими командувачами щодо такої присутності, щоб надалі зміцнити нашу політику стримування та оборони… Наша головна мета – знайти політичне рішення. Ми переконані, що між стримуванням й обороною, з одного боку, та прагненням до діалогу, - з іншого, - немає жодної суперечності", - наголосив генсек Альянсу.

Він зауважив, що союзники НАТО готові обговорювати з Росією широке коло питань, включаючи контроль над озброєнням, роззброєння, прозорість військової діяльності. Всі ці питання відображені в документі, який НАТО передало Росії з метою пошуку спільних підходів до вирішення існуючих занепокоєнь. Але, щоб це відбулося, за словами Столтенберга, Росія має здійснити деескалацію та шляхом переговорів з союзниками по НАТО шукати мирний шлях вперед.

"Це не справа НАТО – приймати рішення щодо санкцій. Але я вітаю факт, що союзники по НАТО - США, Канада, Велика Британія і, безмовно, країни Європейського Союзу, чітко зазначили: якщо Росія знову використає сили проти України, ціна таких дій буде висока у формі економічних санкцій", - сказав Столтерберг.

Базовим сценарієм Росії є дестабілізація внутрішньої ситуації в Україні, якої Кремль намагається досягти різними методами. Зокрема шляхом "вбивання клину" між нашою країною та міжнародними партнерами, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Зараз ви читаєте новину «РФ сама наблизила НАТО до своїх кордонів - Столтенберг». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути