Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді 10 квітня, повідомив депутат.
"Проблема переведення часу зачіпає як маленьких громадян нашої країни, так і людей старшого віку. З цією проблемою зіштовхуються 2/3 молодих батьків. І, найголовніше, ніхто досі не довів, що таке переведення часу приносить економічну користь для нашої країни", - підкреслив він.
За словами депутата, адаптація до нового часу триває 2-3 місяці і особливо болісно це для людей з проблемами здоров"я.
Крім того, Колесніченко зазначив, що в деяких країнах світу є закони, згідно з якими питання переведення часу вирішується в парламенті або взагалі заборонено.
Нагадаємо, що перехід на сезонний час здійснюється зараз у 110 країнах. Водночас, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизстан. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.
Зазначимо також, що у фахівців суперечливі думки з приводу сезонного переведення стрілок годинника. У 2007 році хронобіологи з Мюнхена заявили, що навесні переведення стрілок відкидає людей на чотири тижні назад, "наче вони знову опинилися в лютому". Проте вчені повністю не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються.
За матеріалами Інтерфакс-Україна
Коментарі
11