Розглядати ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Україні будуть уже після перемоги у війні проти Росії.
У кулуарах конференції "Міжнародний трибунал за злочин агресії проти України" про це сказав заступник голови Офіса президента Андрій Смирнов, передає "Інтерфакс-Україна".
Він зараз не хоче порушувати питання ратифікації Римського статуту.
"Тому що не в нас, а в абсолютній більшості наших військових хтось поселив певні страхи того, що в разі ратифікації Римського статуту наші військові можуть бути піддані кримінальному переслідуванню з боку Міжнародного кримінального суду", – сказав Смирнов.
Насправді МКС може переслідувати громадян України й без ратифікації Римського статуту, бо Україна дала суду право розслідувати злочини на своїй території.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Забобони і нічого більше": Кулеба пояснив ситуацію із ратифікацією Україною Римського статуту
"Підходити до ратифікації Римського статуту наразі треба обережно, чітко давши відповідь на декілька запитань: навіщо це робити наразі, під час війни без відповідної роз'яснювальної роботи серед військових, що ратифікація не становить для них якихось нових відкриттів. Друге питання – навіщо це Україні", – додав Смирнов.
123 держави є учасницями Римського статуту. Не підписали і не ратифікували його Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан й деякі інші країни. Росія та США підписували статут, але згодом відкликали підпис.
Римський статут встановлює основи функціонування МКС та визначає його юрисдикцію щодо найважливіших міжнародних злочинів, таких як геноцид, військові злочини, злочини проти людяності.
17 березня МКС видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.
Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину – незаконної депортації і переміщення дітей з окупованих районів України до РФ.
Коментарі