вівторок, 16 березня 2021 14:35

Рада відправила в КСУ проєкт змін до Конституції

Рада відправила в КСУ проєкт змін до Конституції
Нардепи пропонують внести зміни до двох статей Конституції. Фото: @ConstitutionalCourtofUkraine

Верховна Рада спрямувала на розгляд Конституційного суду законопроєкт №5133, який закріплює у Конституції право президента призначати директорів Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань.

За таке рішення проголосували 267 нардепів: 225 від "Слуги народу", 8 від "Голосу", 12 від групи "За майбутнє" і 18 від групи "Довіра", повідомляють "Букви".

Співавторами документу є перший віцеспікер Руслан Стефанчук, представник президента в Конституційному суді Федор Веніславський та нардепи із фракції "Слуги народу".

Метою документа є закріплення особливого порядку призначення та звільнення з посад директорів НАБУ і ДБР президентом за згодою Верховної Ради.

На думку авторів документу, це повинно забезпечити "максимальну незалежність зазначених державних правоохоронних органів, не порушуючи балансу конституційних повноважень глави держави і парламенту України".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна щороку втрачає через корупцію 1 державний бюджет

Нардепи пропонують внести зміни до ст. 85 та 106 Конституції.

У ст. 85 Основного закону пропонується виписати повноваження ВР надавати згоду на призначення і звільнення президентом директорів НАБУ та ДБР.

При цьому кандидат має пройти конкурсний відбір.

Низка нардепів критикували законопроєкт. Звучали заяви, що це спроба "привласнити повноваження, які не властиві" президенту; що проєкт закону "не має нічого спільного із боротьбою з корупцією", а йдеться "про контроль над правоохоронною системою", адже президент впливатиме на призначення директорів ДБР і НАБУ.

Раніше громадська організація Центр протидії корупції повідомила, що президент Володимир Зеленський хоче звільнити директора НАБУ Артема Ситника.

Ситника призначив директором НАБУ 5-й президент Петро Порошенко у квітні 2015 року. Термін його 7-річних повноважень закінчується у квітні 2022-го.

Зараз ви читаєте новину «Рада відправила в КСУ проєкт змін до Конституції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути