Верховна Рада України внесла зміни до закону "Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини", розширивши його функції національним превентивним механізмом відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських, принижуючих гідність видів поводження і покарання.
За відповідне рішення у вівторок проголосували 257 депутатів.
Омбудсмен отримав право без попередньо повідомлення про час і мети, а також без обмеження кількості регулярних відвідувань відвідувати місця примусового утримання за рішенням суду, ізолятори тимчасового тримання, кімнати для затриманих в чергових частинах міліції, пункти тимчасового перебування іноземців, приймальники-розподільники для дітей, спеціальні виховні заклади, центри медико-соціальної реабілітації дітей, військові частини, гауптвахти, дисциплінарні батальйони, дитячі будинки всіх типів, психоневрологічні інтернати та будинки пристарілих.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лутковська разом з лікарями провідала Луценка в колонії
Уповноважений має право опитувати містяться там осіб для отримання інформації про умови утримання. Таке опитування має проводитися без присутності третіх осіб і в умовах, що виключають прослуховування розмови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада хоче створити омбудсмена для бізнесу
Крім того, омбудсмен може вносити пропозиції щодо зміни законодавства у сфері захисту прав і свобод людини, а також пропозиції щодо запобігання катувань та інших жорстоких видів покарань.
Коментарі
4