Ексклюзиви
Пʼятниця, 29 лютого 2008 16:33

"Укрнафта" припиняє видобуток газу на 140 свердловинах

Правління ОАО "Укрнафта" ухвалило рішення про початок з третього березня процедури зупинення з метою консервації впродовж двох тижнів 140 газових свердловин через низькі ціни на природний газ, встановлені для компанії Національною комісією регулювання електроенергетики України.

Про це повідомили в прес-центрі ВАТ "Укрнафта".

У повідомленні наголошується, що у зв`язку з вищевикладеним правління поінформувало листами голів Наглядової ради ВАТ "Укрнафта" Вадима Чупруна, голову правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубину і голову Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці і гірського нагляду Сергія Сторчака про рішення правління.

Також компанія відзначає, що загальний річний видобуток із 140 газових свердловин, які компанія планує поставити на консервацію, становить близько 950 млн. куб. м природного газу і 40 тис. тонн газового конденсату.

31 січня НКРЕ встановила з 1 лютого для "Укрнафти" ціну продажу природного газу власного видобутку на рівні 272,6 грн. за тис. куб. м (без ПДВ).

"Укрнафта" оскаржила в Окружному адміністративному суді Києва цю постанову НКРЕ.

Суд як міру забезпечення позову припинив дію постанови в частині, якою встановлюється ціна газу власного видобутку для ВАТ "Укрнафта", до розгляду справи по суті, який призначено на 18 березня.

"Укрнафта" звернулася до прем`єр-міністра з проханням зобов`язати НКРЕ встановити для компанії економічно обґрунтовану ціну на газ власного видобутку.

28 лютого НКРЕ вирішила знизити вартість газу власного видобутку для ВАТ "Укрнафта" на 26,9% - до 199,2 грн. за тис. куб. м (без ПДВ). У даному рішенні комісія керувалася нібито ненаданням компанією детальних обґрунтувань структури ціни газу.

"Укрнафта" заявила, що рішення НКРЕ про зниження ціни реалізації природного газу власного видобутку для забезпечення потреб населення в 2008 році на 26,9% - з 272,6 до 199,2 грн. (без ПДВ) за тис. куб. м змушує компанію розглянути питання про суттєве скорочення обсягів видобутку газу.

ВАТ "Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України, яка видобуває 75% нафти і газового конденсату загального обсягу видобутку в країні.

50%+1 акція "Укрнафти" належать НАК "Нафтогаз України", 42% акцій контролює група "Приват", пише УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «"Укрнафта" припиняє видобуток газу на 140 свердловинах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12976
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода