Ексклюзиви
Середа, 24 жовтня 2007 10:06

"Україна в НАТО буде не скоро"

Міністр оборони Сполучених штатів Америки Роберт Ґейтс вважає вступ України до НАТО питанням не найближчої перспективи.

Про це він заявив в ефірі Радіо "Свобода", відповідаючи на відповідне запитання.

"Гадаю, це є питанням не найближчої перспективи. Так, в Україні справді є деякий інтерес до вступу в НАТО, але, наскільки я розумію, так само є і дуже суттєва антинатовська опозиція. Тож, я думаю, треба дивитись, як там розвиватимуться справи", - сказав Ґейтс.

Він також пояснив, чому США вважають Росію своїм стратегічним партнером.

"Гадаю, що ми маємо вважати Росію стратегічним партнером – доки не будуть підстави вважати навпаки. Було багато риторики, але, якщо говорити про конкретні дії, то росіяни не ухвалили жодних незворотних рішень. І в деяких галузях вони відіграють конструктивну роль", - зазначив Ґейтс.

"Тож, на мій погляд, ми маємо й далі вважати їх стратегічними партнерами, співпрацювати з ними, де тільки можна, і намагатися переконати їх у тих питаннях, в яких ми з ними маємо розбіжності", - додав міністр оборони США.

Порівнюючи теперішній час із радянським, він зазначив, що "тепер реальність така, що є сфери, де ми можемо співпрацювати, і де ми співпрацюємо".

"І зараз нема нічого схожого на глобальну конкуренцію, глобальний конфлікт, який був тоді, коли люди жили в неспокої через те, що ми мали ракети, націлені один на одного. Гадаю, що зараз світ зовсім інший, і... ніхто не хоче нової холодної війни. Гадаю, що і росіяни не хочуть", - зазначив Ґейтс.

Зараз ви читаєте новину «"Україна в НАТО буде не скоро"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 34156
Голосування Чому саме зараз Петро Порошенко заговорив про вступ до НАТО?
  • Хоче підняти свій рейтинг, бо тема популярна у суспільстві
  • Відвертає увагу українців від реальних проблем в країні
  • Намагається таким чином заручитися підтримкою світу
  • Це просто чергова заява, яка не варта ніякої уваги
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути