Середа, 01 жовтня 2008 00:52

"Коаліція розвалилася в червні"

Підстави для припинення діяльності демократичної коаліції у складі Верховної Ради 6-го скликання виникли з моменту виходу з коаліції депутатів Юрія Бута і Ігоря Рибакова, тобто - 6 червня 2008 року. Про це сказано в заяві міністра юстиції Миколи Оніщука, яка у вівторок, 30 вересня, опублікувала прес-служба міністерства.

Таку позицію він висловив, спираючись на вирішення Конституційного Суду України від 17 вересня 2008 року в справі про коаліцію депутатських фракцій.

Міністр юстиції акцентує увагу на тому, що відповідно до вирішення Конституційного Суду вимога відносно сукупної чисельності депутатів, які у складі депутатських фракцій формують коаліцію, стосується як моменту формування коаліції, так і всього періоду її діяльності.

"Зменшення чисельного складу коаліції до кількості депутатів, меншої, ніж визначено Конституцією, - тобто, 226 народних депутатів, - спричиняє за собою припинення її діяльності з моменту настання такого зменшення", - говориться в заяві.

Також міністр підкреслює, що суд "встановив, що в коаліцію депутатських фракцій можуть увійти лише ті народні депутати України, які знаходяться у складі депутатських фракцій, які сформували коаліцію".

Таким чином, на думку міністра, суд визначає як право, а не як обов"язок депутата входити або не входити в коаліцію депутатських фракцій і право виходити з коаліції депутатських фракцій.

Міністр вважає, що, враховуючи вирішення КС від 17 вересня 2008 року в справі про коаліцію депутатських фракцій, зменшення чисельного складу коаліції у Верховній Раді України 6-го скликання до кількості, меншої, ніж того вимагає ст.83 Конституції України, прискорює припинення її діяльності з моменту настання такого зменшення. Тобто, з 6 червня 2008 року.

Як відомо, Оніщук є міністром юстиції за квотою НУНС, він очолює міністерство з грудня 2007 року.

Нагадаємо, що 30 вересня політичний рада блоку Наша Україна-Народна Самооборона прийняв програмні принципи діяльності нової парламентської коаліції, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Зараз ви читаєте новину «"Коаліція розвалилася в червні"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 10009
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода