Ексклюзиви
Четвер, 10 липня 2008 10:01

"Газпром" перекупить у Лівії родовища, які призначалися "Нафтогазу"

"Газпром" перекупить у Лівії родовища, які призначалися "Нафтогазу"
Лівія може віддати "Газпрому" для розроблення родовища нафти та газу, які раніше призначалися НАК "Нафтогаз України".

Як пише газета "Коммерсант-Украина", 9 липня в "Газпромі" повідомили, що обговорюється можливість закупівлі всього газу й нафти, який видобуває державна лівійська компанія National Oil Company (NOC), а також створення з нею СП з перероблення нафти.

Газета пише, що тим самим "Газпром" намагається взяти під контроль весь експорт одного з найбільших за запасами нафти учасника ОПЕК, що, на думку експертів, повністю позбавить Україну можливості видобувати нафту й газ у цій країні.

Також повідомляється, що вчора голова "Газпрому" Олексій Міллер обговорив з лівійським лідером Муамаром Кадаффі можливість "розвитку взаємовигідного довгострокового партнерства" між "Газпромом" і Лівією.

Зокрема, Міллер запропонував "купувати в перспективі всі об`єми газу, нафти та скрапленого природного газу, призначені для експорту з Лівії, за конкурентними цінами". У "Газпромі" стверджують, що пропозиції оцінено позитивно і сторони домовилися почати предметні переговори вже в липні.

Лівійський контракт на 20% скоротив би залежність України від поставок  газу й нафти з Росії

Як повідомило "Коммерсанту" високопоставлене джерело в Мінпаливенерго, під час вчорашніх переговорів "Газпрому" також було запропоновано три з чотирьох нафтогазових полів, про розроблення яких раніше домовився "Нафтогаз".

Угода про розділення продукції (УРП) НАК "Нафтогаз України" і National Oil Corporation of Libya припускає розроблення блоків, площа яких перевищує 200 тис. кв. км, а прогнозні ресурси становлять близько 110 млн. тонн нафти і 30 млрд. кубометрів природного газу.

Мінімальний обсяг інвестицій "Нафтогазу" в пошуково-розвідувальні роботи в Лівії за умовами УРП мав становити 57,5 млн. дол., проте "Нафтогаз" зміг вкласти лише 16 млн. дол., а з початку цього року розроблення родовищ взагалі припинилося. Угоду було укладено ще 10 жовтня 2004 року, але дотепер не ратифіковано урядом Лівії. У "Нафтогазі" та "Газпромі" відмовилися коментувати ситуацію.

Генеральний директор газотрейдингової компанії "Олгаз-інвест" Юрій Коровін упевнений, що НАК "Нафтогаз України" не зможе відновити видобування газу в Лівії.

"Лівійський контракт був найбільшим проектом "Нафтогазу" з видобутку нафти й газу за кордоном. Його реалізація дала б змогу на 20% скоротити залежність від поставок газу й нафти з Росії. Тепер Україна фактично втратила можливість видобувати нафту та газ у цій країні", - сказав член Комітету Верховної Ради з ПЕК Олег Зарубінський.

Зараз ви читаєте новину «"Газпром" перекупить у Лівії родовища, які призначалися "Нафтогазу" ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20480
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода