Після збиття російського літака Су-24 Криза у відносинах РФ і Туреччини безпосередньо позначиться на спільних бізнес-проектах обох сторін.
Про це пише російський "Коммерсант".
Першою жертвою може стати газопровід "Турецький потік", переговори щодо якого з Анкарою і раніше йшли вкрай складно.
Під загрозою також може виявитися будівництво АЕС "Росатома" в Туреччині або, наприклад, рух російських суден через чорноморські протоки. Хоча цей транзит по міжнародних угодах може бути обмежений лише в разі війни з Анкарою.
Високопоставлений співрозмовник видання в адміністрації президента РФ підтвердив, що прийняті найближчим часом рішення будуть "жорсткими" і серйозно вплинуть на російсько-турецькі відносини у багатьох сферах.
Для Туреччини, яка є другим споживачем російського газу після Німеччини, ситуація непроста. Анкара отримує з РФ близько 60% свого споживання газу, і альтернативних джерел такого масштабу у неї немає, - зазначає газета.
Від російської нафти Туреччина не залежить, але сама може критичним чином вплинути на її постачання, контролюючи протоки Босфор і Дарданелли. Через них йде і істотна частина вантажопотоку російських чорноморських портів, зокрема постачання авіабази Хмеймім у Сирії.
Нагадаємо, 24 листопада Туреччина збила російський військовий літак, який порушив повітряний простір країни на кордоні з Сирією. Влада країни заявила, що вдалися до таких заходів, захищаючи власні кордони.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що російський літак збили "посібники терористів".
Коментарі
4