понеділок, 22 січня 2024 02:24

Спецтема: Війна Росії проти України

Путін хоче поламати економіку України - спецпредставник США

Путін хоче поламати економіку України - спецпредставник США
Спецпредставник США Пенні Пріцкер прокоментувала нову економічну тактику росіян. Фото: Getty Images

Для перемоги у війні з Росією Україні необхідна підтримка економіки з боку Сполучених Штатів.

Російський диктатор Володимир Путін спрямував свої зусилля на те, щоб зламати економіку України. Кремль робить все можливе, щоб відірвати Україну від світових ринків зерна, сталі, технологій та енергоносіїв, написала спеціальний представник Держдепу США з відновлення України Пенні Пріцкер у колонці для The HILL.

Агресивна війна Росії становить серйозну загрозу не лише для України, але й для США та Європи, економічної безпеки та самих ідей свободи і демократії, зазначила вона.

"Як друзі, так і вороги - на Близькому Сході, в Індо-Тихоокеанському регіоні і в усьому світі - спостерігають за тим, як Сполучені Штати відреагують на цей момент. Такими є глобальні ставки нашої підтримки України", - пише Пріцкер.

Допомога США у сфері безпеки підвищує боєготовність американської армії і створює високооплачувані американські робочі місця.

"Аргументи на користь американської економічної підтримки так само важливі, як і аргументи на користь допомоги у сфері безпеки. Економічна стійкість є основним принципом військових зусиль України. Безпека і економіка України утворюють подвійну спіраль та нерозривно переплетені в зусиллях країни перемогти", – зазначила Пріцкер.

Дії Путіна впливають не лише на Україну, але й на весь світ - вони погіршили глобальну інфляцію, що "пересічні американці відчули в супермаркеті та на бензоколонці".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода України зі США поза НАТО - найкраща гарантія, що Кремль більше не нападе

Пріцкер назвала чотири причини для економічної підтримки України:

1) економічна допомога допомагає українцям боротися, оскільки кожна копійка їхніх податкових надходжень йде на потреби армії;

2) економічна підтримка України з боку США є мультиплікатором сили. Підтримка програми Міжнародного валютного фонду для України генерує додаткову підтримку з боку донорів по всьому світу. Запит на $11,8 млрд від Конгресу допоможе розблокувати майже втричі більшу суму від інших донорів;

3) економічна допомога створює основу для найбільшої віддачі від інвестицій з точки зору державних доходів України. Якщо ми зможемо поєднати інвестиції в інфраструктуру, оборону та приватний сектор, ми можемо допомогти Україні збільшити експорт зерна та сталі до 8 мільйонів тонн на місяць, що може додати до державної скарбниці України до п'яти мільярдів доларів на рік, зменшивши її залежність від міжнародної підтримки;

4) підтримка трансформує пострадянську корупційну спадщину в конкурентне, вільне ринкове майбутнє, орієнтоване на Захід.

За словами Пріцкер, український уряд надав відкритий доступ до інформації для контролю витрат американських коштів. Три офіси урядового нагляду США - Генеральні інспектори Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) - перебувають в Україні, "щоб гарантувати, що кожен американський долар захищений і підзвітний".

"Якщо ми діятимемо зараз, цей пакет стане сигналом як для друзів, так і для ворогів про американське лідерство, силу і рішучість, коли йдеться про перемогу України у цій війні та її майбутнє як вільної, незалежної, демократичної, економічно процвітаючої країни, інтегрованої в євроатлантичну спільноту", - резюмувала Пріцкер.

Союзники України намагаються узгодити план конфіскації $300 млрд заморожених російських активів до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

США запропонували робочим групам G7 вивчити можливі шляхи конфіскації.

Президент України Володимир Зеленський закликав партнерів передати Україні заморожені за кордоном активи РФ. За його словами, ці російські активи мають бути використані на підтримку України.

Зараз ви читаєте новину «Путін хоче поламати економіку України - спецпредставник США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути