Президент Володимир Зеленський цього тижня призначив нового начальника Генерального штабу Збройних сил України - генерал-майора 48-річного Сергія Шапталу, і нового командувача Операції об'єднаних сил - генерал-лейтенанта 51-річного Олександра Павлюка.
Що відомо про нового начальника Генштабу
Сергій Шаптала народився в селі Костянтинівка в Черкаській області, повідомляє 24 канал.
Навчався в Київському вищому загальновійськовому командному училищі.
Уперше керівну посаду отримав на початку 2013-го – у 40 років. Тоді військовий став командиром 300-го Чернігівського окремого механізованого полку.
2014 року, коли почалася російсько-українська війна, Шапталу призначили командиром 128-ї гірсько-штурмової Закарпатської бригади, відомої як "Закарпатський легіон".
Брав участь у боях під час Антитерористичної операції. Зокрема, був учасником боїв за Дебальцеве.
2015-го дістав звання Героя України з врученням Ордена "Золота зірка" – найвищої державної нагороди. Також отримав Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
З 2017-го Шаптала був першим заступником командувача ОК "Південь", а у квітні 2020 року очолив оперативне командування "Захід".
Новий командувач ООС
Олександр Павлюк родом із Новограда-Волинського Житомирської області.
Після 10-го класу почав навчання в Харківському гвардійському вищому танковому командному училищі. Закінчив Національну академію оборони України.
З 1999-го до 2006 року був командиром танкового батальйону, заступником командира бригади.
З липня 2006-го до березня 2007 року був командиром українських миротворчих військ у Косово. Опісля знову служив в Новограді-Волинському, повернувся на попередню посаду – заступника командира бригади. Далі став начальником її штабу.
У вересні 2010 року став командиром 24-ї окремої механізованої бригади ім. Данила Галицького в Яворові у Львівській обл. Цю посаду обіймав до березня 2015-го. Коли Росія розпочала агресію проти України, Павлюк і його підрозділ зайняли оборонні позиції на Сумщині. Далі – виконували завдання на північному кордоні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раніше дорікав Порошенку, тепер говорить про російський фактор - Зеленський змінив риторику щодо війни
У травні 2014 року бригаду відправили в зону АТО. Там були бої за Красний Лиман, Ямпіль, Закітне, звільнення Сіверська, взяття Лисичанська, Хрящувате, Новосвітлівка, блокада Луганська, бій за Луганський аеропорт. Сам Павлюк пояснив, що завжди був із підлеглими впродовж боїв 2014-го. Мовляв, інакше вони б не сприймали його як командира.
Згодом командував військами Оперативного командування "Захід". А влітку 2020 року його призначили командувачем підготовки командування Сухопутних військ ЗСУ.
Має ордени Богдана Хмельницького II й ІІІ ступенів, медаль "За військову службу Україні".
27 липня президент звільнив Руслана Хомчака з посади головнокомандувача ЗСУ. На його місце призначив Валерія Залужного.
Коментарі