Чиновники міжнародної організації ПРООН повинні понести відповідальність за розтрату 15 млн грн коштів українського бюджету при закупівлі препаратів для лікування гемофілії
Про це заявив народний депутат Віктор Галасюк, передає Depo.ua.
За його словами, залучення міжнародних агентств до проведення тендерів для Міністерства охорони здоров'я не сприяє економії коштів українських платників податків і шкодить економіці країни.
"Система закупівлі медикаментів із залучення міжнародних організацій переслідувала за мету задовольняти потреби пацієнтів в найбільш економічно обгрунтований спосіб, щоб кошти держбюджету витрачалися економно. Нещодавно ПРООН оголосила тендер на закупівлю ліків для хворих на гемофілію. Ці препарати були закуплені у іноземного виробника "Кедріон" по $0,16 за міжнародну одиницю (МО). У той же час український виробник - завод "Біофарма" пропонував кращу ціну на цьому тендері - $0,11 за МО. У результаті прямі втрати державного бюджету України перевищують 15 млн грн. По суті, своїми ж руками Україна знищує вітчизняне виробництво", - повідомив нардеп.
Парламентарій зажадав від міністра охорони здоров'я Уляни Супрун і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана припинити закупівлю медичних препаратів за завищеними цінами.
"Я чекаю офіційної відповіді від міністра Супрун. Сподіваюся, що ця ситуація закінчиться не просто скасуванням цього тендеру і проведенням нового прозорого і справедливого, на якому переможе той, хто пропонує кращу ціну. Я абсолютно впевнений, що повинні бути надана належна правова оцінка діям посадових осіб міжнародної організації ПРООН, які причетні до цієї закупівлі", - підкреслив Віктор Галасюк.
Він також звернувся до Антимонопольного комітету України, в офіс із залучення і підтримки інвестицій при Кабміні і в офіс бізнес-омбудсмена. Депутат уточнив, що таке рішення ПРООН шкодить не тільки хворим на гемофілію українцям, які отримають менше ліків, а й інвестиційному клімату в країні.
"У завод "Біофарма" інвестовано $50 млн. Це 500 робочих місць і 100 млн гривень податків, які щорічно підприємство сплачує до бюджету. Це серйозний український виробник. Тільки 12 країн здатні виробляти продукцію такого призначення і такої якості. Це рішення завдає шкоди українському виробництву , українському бюджету і українському торговому балансу, імпортуючи ту продукцію, яка не виробляється в Україні. Це питання стосується не тільки пацієнтів, бюджету і промисловості. Це питання інвестиційного клімату в країні. Американський Інвестиційний фонд Horizon Capital вклав в "Біофарма" кошти", - зазначив Віктор Галасюк.
Як повідомляли раніше, в квітні компанія "Біофарма" започаткувала всеукраїнську соціальну програму "Нам не байдуже. Ми разом", спрямовану на поліпшення якості життя пацієнтів з гемофілією в Україні.
Коментарі