четвер, 13 травня 2021 11:51

Прокуратура викрила схему "кришування". Кличко заявляє про тиск

Прокуратура викрила схему "кришування". Кличко заявляє про тиск
Кличко заявляє, що його хочуть "потренувати". Фото: @Vitaliy.Klychko

Мер Києва Віталій Кличко заявив про тиск на столичну владу і на нього особисто. Так прокоментував обшуки прокуратури в Київській міській державній адміністрації.

"Протягом останніх двох днів правоохоронці та податківці буквально кошмарять столичну владу.

Такого не було в Україні навіть в махрові часи Януковича. Вриваються на комунальні підприємства, додому до керівників. Це якісь нальоти", – заявив він на сесії міськради, повідомляє "Суспільне"

За його словами, зранку 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до головного архітектора Києва і до голови виконкому партії "УДАР".

"Шукають корупцію? Як блискавично і масово знайшлися якісь "справи", що не витримують жодної правової критики. Насправді те, що відбувається, – це тиск на столичну владу і придушення місцевого самоврядування. Тиск на мене особисто", – заявив Кличко.

У Telegram Кличко написав, що на нього тиснуть, "бо Київ вивчає питання про запровадження виконкомів. Коли громада і управління містом не залежать від вказівок і волі Банкової".

"А тим, хто хоче мене, так би мовити, "потренувати", скажу: я тренувався, ще коли ви в школу ходили. Тому перебуваю в чудовій формі", - заявив мер Києва.

Прокуратура повідомила про злочинну схему в столиці

Сьогодні прокуратура повідомила, що викрила схему, яка приносила мільйонні прибутки від "кришування" нелегальної торгівлі в підземних переходах столиці.

Прокурори з СБУ провели обшуки в учасників злочинної групи, які спільно з чиновниками КМДА організували систематичне вимагання та отримання коштів із суб'єктів господарювання за незаконну оренду торгових точок у центральних районах столиці.

До злочинного угруповання входять майже 20 осіб, заявила прокуратура.

Зокрема - колишній народний депутат, а також нинішні й колишні депутати Київської міської ради. Які щомісяця отримують, за попередніми даними, від 5 до 7 млн грн доходу від оренди торгових точок, нелегально облаштованих у переходах станцій метро в Шевченківському, Солом'янському, Печерському та Голосіївському районах.

Тим часом "Українська правда" повідомляє, що йдеться про колишнього народного депутата Артура Палатного.

З 2012 року КМДА передала в користування "інвесторам" 228 підземних переходів. Умова - приватні фірми самі ремонтують і прибирають, боротимуться із стихійною торгівлею. При цьому надали право безконтрольно встановлювати торгові точки у будь-якій кількості, без обмежень.

Одним із таких інвесторів став депутат Київради, голова однієї з постійних комісій. Він контролював значну кількість посередницьких структур, що здавали ці торгові площі в суборенду. Прізвища депутата не називають.

При цьому жоден з інвесторів не дотримувався своїх зобов'язань: не ремонтував переходи, займаючись лише організацією торгівлі.

П'ять років тому Верховний суд визнав незаконними майже всі такі інвестиційні договори.

Попри це, з 2016 року учасники злочинної групи незаконно вимагають та отримують гроші від підприємців, які ведуть роздрібну торгівлю у переходах.

Згідно з розподілом ролей, учасники групи систематично кожного місяця збирали платню з "орендаторів" і забезпечували їхню діяльність підключенням до електромереж комунальних підприємств. За що підприємці їм сплачували окремо. Щомісячна платня з однієї точки тільки за оренду приміщень становила від 10 до 15 тис. грн.

При цьому колишній нардеп лобіює заборону демонтажу МАФів у переходах. Також регулярно отримує гроші від членів угруповання.

Раніше обшуки проводили в Київавтодорі. Кримінальне провадження розпочали за фактом умисного ухилення від сплати податків під час ремонту доріг у столиці на суму понад 18 млн грн.

Зараз ви читаєте новину «Прокуратура викрила схему "кришування". Кличко заявляє про тиск». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути