Президент України Володимир Зеленський домовився з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу остаточно розв'язати проблему з відмовою українцям у в'їзді в Ізраїль. Про це він заявив на спільному брифінгу у понеділок.
"Останнім часом наші держави активно співпрацюють і в міграційній сфері. Йдеться про численні відмови громадянам України на в'їзд в Ізраїль. Ми домовилися остаточно вирішити цю проблему", - сказав Зеленський, пише "Укрінформ"
Громадяни обох держав повинні користуватися перевагами безвізового режиму, а українські громадяни "не повинні тисячами затримуватися на кордоні Ізраїлю", додав Зеленський.
Нетаньягу заявив, що в Україні багато талантів і великих можливостей, якими "треба користатися", повідомляє Espreso.tv
Ізраїльські компанії працюють в Україні та співпрацюють із понад 50 тис. українських комп'ютерних інженерів, математиків, науковців і тими, хто залучений до сфери сучасних технологій, сказав він.
"Ми бачимо і таланти, і великі можливості. І нам треба користатися цими можливостями. Тому протягом цього візиту було прийнято 2 рішення, які, власне, можуть нам тільки посприяти у використанні цих можливостей на майбутнє", - повідомив Нетаньягу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський попросив Ізраїль визнати Голодомор геноцидом
За слова прем'єра Ізраїлю, по-перше, треба відразу працювати над угодою про Зону вільної торгівлі.
"Коли пройдуть вибори до нашого парламенту, ми зможемо її ратифікувати, оскільки ми її розширюємо, зокрема і на сферу послуг", - пояснив він.
По-друге, за його словами, і в Києві, і в Єрусалимі треба відкривати спеціалізовані центри високотехнологічного розвитку.
"Таким чином ми обмінюватимемося технологіями і залучатимемо українців до нашої індустрії високих технологій, бо ми робитимемо спільні інвестиції в цю сферу тут, в Україні. Ми не тільки думаємо про це, але й ми сприятимемо цьому. Отже, ми розширюємо угоду про Зону вільної торгівлі та відкриваємо спеццентри в столицях наших країн. Я вважаю, що це нам забезпечить швидкий рух вперед", - заявив Неганьягу.
Україна та Ізраїль підписали угоду про Зону вільної торгівлі на початку 2019-го. Верховна Рада ратифікувала документ 11 липня.
Річний товарообіг між країнами становить $1,34 млрд.
Коментарі