Заступник голови Національного банку України Олександр Савченко вважає, що курс гривні визначається як фундаментальними факторами, так і ринковими, політичними, психологічними, соціологічними, в тому числі і зовнішніми.
Про це він заявив сьогодні ввечері в ефірі "5 каналу", коментуючи причини падіння курсу гривні.
За словами Савченка, головним фактором, який впливає на курс, є динаміка платіжного балансу.
"Цей баланс складається з поточного рахунку і фінансвого рахунку, тобто торгівлі й інвестицій. Зараз динаміка поточного рахунку майже збалансована - дефіцит за півроку склав $650 млн. Минулого року було біля $7-8 млрд, тобто є суттєве скорочення. Якщо взяти динаміку фінансового рахунку, то ситуація на жаль протилежна. Він складається з прямих іноземних інвестицій, які за півроку зросли на $2,1 млрд, але це значно менше ніж в минулому році", - зазначив замглави НБУ.
Савченко підкреслив, що почався відплив по такому фактору як кредити і відсотки.
"Банки змушені розплачуватись за свою авантюристичну і неохайну політику. Але найбільший мінус це відтік валюти в готівку. Це теж прирівнюється до капіталу. Цифра досить велика - більше 4 млрлд", - розповів він.
Чиновник сказав, що згідно з фундаментальними факторами ситуація наближується до збалансованої.
"Нема факторів тиску на гривню і нема механізмів до її знецінення. Але у нас ще є монетарна політика і фінансова. В умовах кризи і рецесії вони мають пом"якшуватись", - наголосив Савченко.
Він також додав, що "цей курс є платою простого українця за хаос, який ми маємо в нашій країні і який лежить поза межами фундаментальних факторів".
Коментарі