Байден формує сильну та професійну команду, яка добре поінформована в українських справах і розуміє важливість України з точки зору стратегічних інтересів, сказав експерт із міжнародних відносин Григорій Перепелиця.
"У світі намагаються домінувати гравці 2-го ешелону. Створюють регіональні конфлікти. Наприклад, на Кавказі. Це призводить до глобальної дестабілізації. Україна для США важлива з геостратегічної позиції", - пояснює.
"У НАТО на останньому засіданні міністрів закордонних справ ухвалили рішення про відновлення впливу Альянсу на південно-східному фланзі. Зокрема щодо посилення присутності в Чорноморському регіоні. Росія окупувала Крим і зруйнувала цей фланг, захопила повну монополію в регіоні. Зараз це найвразливіше місце в обороні НАТО. Однопартійці Байдена завжди в зовнішній політиці віддавали перевагу зміцненню демократії в усьому світі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діяльність молодшого Байдена в Україні зацікавила Мін'юст США
Байден глибоко занурений в українську політику. Навряд йому потрібен спецпредставник, яким раніше був Курт Волкер. Судячи з біографій майбутніх держсекретаря Блінкена і радника з нацбезпеки Саллівана, теж опікуватимуться Україною. Байден заявив, що це буде одним з центральних напрямків зовнішньої політики. Можемо очікувати військову допомогу – летальну зброю. Конгрес уже заклав для України в оборонному бюджеті 250 мільйонів доларів. Друге – боротьба з корупцією. Конституційна криза привернула увагу Штатів. Були різкі заяви. Адміністрація Байдена ставитиме жорсткіші вимоги до нашої влади, ніж за Трампа. Насамперед ідеться про відновлення і підвищення ефективності антикорупційних структур. А також США стане адвокатом України в НАТО. Як за Джоржа Буша, педалюватиме членство Києва. План дій щодо входження точно отримаємо за цієї адміністрації".
Новообраний президент Америки Джо Байден і наступна віцепрезидентка США Камала Гарріс отримали звання "Людина року" за версією журналу Time.
Коментарі
1