Колишній прем"єр-міністр РФ Михайло Касьянов підтвердив свій намір балотуватися в президенти країни в 2008 році. Він перейшов в опозицію до Володимира Путіна після своєї відставки в лютому 2004 року.
– Плани на 2008 рік у мене найоптимістичніші, я балотуватимуся в президенти, і ми розгортатимемо країну в потрібне демократичне русло, - заявив цей ліберал, який впав у немилість після того, як восени 2003 року він розкритикував арешт глави компанії ЮКОСМихайла Ходорковського. Наразі останній відбуває 8-річний термін позбавлення волі в колонії на кордоні з Китаєм.
Про намір балотуватися він оголосив тієї миті, коли вся Росія ворожить, який же сценарій запанує в 2008 році. Президент Володимир Путін ясно сказав: він сам балотуватися не буде, оскільки конституція, що діє, не дозволяє йому йти на третій президентський термін, але "наступника" вибере.
– У мене є певні уявлення про те, як можна було б вибудовувати ситуацію в країні в цей період часу, з тим щоб не дестабілізувати її, не лякати людей, з тим щоб бізнес не лякати, - заявив він 13 травня.
– В цілому всі... цінують ситуацію, яка склалася сьогодні - спокійну, рівну, стабільну ситуацію, - підкреслив тоді Путін.
Рейтинг популярності глави держави серед росіян (77% оцінюють його діяльність позитивно) настільки високий, що значна частина населення явно не проти зміни основного закону з метою дати Путіну можливість балотуватися втретє.
У останні місяці багато місцевих "баронів", які тепер призначаються Кремлем, висловилися за третій термін. У країні створені "цивільні комітети" (зокрема, такий є в Північній Осетії), виступаючі з ініціативою проведення референдуму з цього питання. Деякі, наприклад голова Держдуми Борис Гризлов, висловлюються проти зміни конституції, але вважають, що Путін зможе балотуватися в 2012 році.
Наразі існують різні чутки з приводу шансів "спадкоємців", вже призначених господарем Кремля. На слуху двоє: перший віце-прем"єр Дмитро Медвєдєв (який очолює "Газпром") та міністр оборони Сергій Іванов.
Путін викликав багато питань, коли 15 червня в Шанхаї, де він знаходився з візитом, заявив журналістам, що вибраний ним "наступник" може виявитися "нікому не відомою" людиною.
–Зрозуміло також, що вибір президента не гарантує кандидатові перемогу на виборах, - відзначив Путін.
У випадку якщо сам Путін дійсно не виставить свою кандидатуру, голоси можуть розподілитися так: ліберал Дмитро Медвєдєв може отримати 10,3% голосів, правий екстреміст Володимир Жириновський - 7,3%, Сергій Іванов, який представляє "силовиків", - 7,2%.
6,8% опитаних готові проголосувати за комуніста Геннадія Зюганова, і лише 1,3% віддали б голоси за Михайла Касьянова, повідомляє Інопреса.
Коментарі