Відповідаючи на виборче переслідування політичних лідерів опозиції в Україні, конгресмен-республіканець Крістофер Сміт – голова Комісії Сполучених Штатів Америки з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінська комісія) – сьогодні представив резолюцію щодо заохочення прав людини та демократії в Україні.
Резолюція вимагає від українського уряду припинити вибіркове переслідування, звільнити Юлію Тимошенко та інших посадових осіб колишнього уряду, які в даний час перебувають у в'язниці, і вжити заходів для забезпечення демократичного, справедливого і прозорого виборчого процесу в період до парламентських виборів, що пройдуть 28 жовтня 2012 року.
"За правління президента України Віктора Януковича, в Україні спостерігається тривожна тенденція до зниження її демократичного розвитку", - заявив конгресмен Сміт, голова Гельсінської комісії США.
"Ця резолюція наводить заходи, яких український уряд повинен вжити, відповідно до своїх зобов'язань перед ОБСЄ. Американці глибоко зацікавлені в незалежності України і майбутньому демократичному розвиткові", – мовиться у тексті резолюції.
З огляду на те, що Україна в 2013 році перебирає головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі, резолюція закликає український уряд вжити негайних заходів для подолання нинішнього антидемократичного курсу і відображати зразкову поведінку, особливо в царині прав людини та основних свобод, демократії та верховенства закону.
Щоб наголосити на серйозності побоювань з приводу відступу від демократичного процесу в Україні, в резолюції міститься заклик – відмовити в американських візах українським чиновникам, задіяних у серйозних порушеннях прав людини, антидемократичних діях, таких як фальсифікація виборів, або корупції, у тому числі щодо посадових осіб, які беруть участь у вибірковому переслідуванні і переслідуванні політичних опонентів.
Комісія США з безпеки і співробітництва в Європі, відома також як Гельсінська комісія, є незалежним урядовим органом США, створеним в 1976 році для контролю за дотриманням положень Гельсінкської угоди й інших зобов'язань у рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Комісія складається з 9 членів від Сенату США, 9 членів Палати представників, а також має у складі по одному члену від Держдепартаменту, Міністерства оборони й Міністерства торгівлі.
Коментарі
9