Сподіватись на те, що в Україні завжди пануватиме соціальний спокій при тому, що у людей все кипить усередині, не варто. Тому українське суспільство потребує якісного закону про мітинги, адже без нього конфлікт між владою та народом лише зростатиме.
Про це в ефірі 5 каналу заявив голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров, коментуючи розгляд у ВР законопроекту №2450 про порядок організації та проведення мирних заходів.
"Неправильно очікувати, що все буде добре. Якщо у людей є протест всередині, вони мусять його висловити. Тому має бути узаконене поняття спонтанного мирного зібрання – за потреби прямо зараз вийти і висловити свій протест", - наголосив Захаров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада вирішила, що законопроект, який обмежує мітинги, треба ще доопрацювати
В якості прикладу спонтанного мітингу правозахисник навів нещодавню акцію протесту у Миколаєві на підтримку зґвалтованої і обгорілої 18-річної дівчини Оксани Макар, який, на думку Захарова, стався цілком природно і має бути передбачений новим законом.
Разом з тим, громадський діяч додав, що у законопроекті передбачено, що лише громадяни України можуть бути ініціаторами протестів.
"А якщо в іноземців буде причина вийти на мітинг? Якщо, наприклад, вб'ють якогось студента чорношкірого? За новим законом його друзі не зможуть вийти на мітинг", - зауважив правозахисник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У БЮТ посміялись над Януковичем, який розвивав би культуру мітингів
На його переконання, не лише громадяни України повинні мати право на мітинги, а й іноземці та особи без громадянства.
"Необхідно зробити якісний закон, врахувати основні принципи ОБСЄ. Якщо буде якісний закон, це стане на заваді судам у прийнятті незаконних рішень (щодо заборони проведення громадських акцій – ред.). Якщо ж такого закону не буде, то свавілля в Україні триватиме, конфлікти між владою та мітингувальниками продовжуватимуться, міліція й надалі втручатиметься", - підсумував Захаров.
Коментарі
3