Представлений урядом проект бюджету досить реалістичний. Однак для його прийняття у Верховній Раді доведеться шукати голоси.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко.
"Бюджет виглядає достатньо реалістично. Зростання помірковане. Було б воно у 2-3 рази - виникали б питання. Це наслідок поступового економічного зростання. Дає можливість збільшити доходи бюджету в межах можливого. Підняти видатки. Є ефект мультиплікації: внаслідок збільшення ВВП на 3% і бюджетних надходжень буде можливість збільшити видатки на пріоритетні напрямки. Безумовний пріоритет — оборона. Далі - соціальні питання, збільшення зарплат для лікарів, освітян. Специфічний — збільшення видатків на дипломатичні цілі. Зараз це дуже важливо для зовнішньої політики", - каже експерт.
Уряд прогресує - дотримується визначених Бюджетним кодексом термінів, відзначив Фесенко. Наступний крок за Верховною Радою.
"У питанні бюджету завжди виникає серйозна кулуарна боротьба. Йдеться про гроші. Починають працювати потужні галузеві лобі, регіональні інтереси. У нас майже половина депутатів — мажоритарники. Хочуть привезти гроші у свої регіони. Виникає необхідність зберегти збалансованість бюджету. Голоси більшості фракцій БПП і "Народного фронту" гарантовані. Це парламентсько-урядова коаліція - має підтримати бюджет. Але цього недостатньо. Доведеться з кимось домовлятися", - вважає політолог.
Він згадав, як парламент приймав бюджет на 2016 рік. Політичні сили в останній момент змінювали рішення.
"Минулого року навколо бюджетних домовленостей відбувалися драми та комедії. Зараз будуть шукати компроміси з позафракційними депутатами. Домовлятимуться з депутатськими групами. Не виключаю домовленості з "радикалами" або "Самопоміччю". За політичною логікою, "Опозиційний блок" і "Батьківщина" повинні голосувати проти бюджету. Вони зацікавлені в дострокових парламентських виборах.
Уряду треба буде включати переговорний потенціал. Рахувати голоси, щоб не вийти на провал. Голосування за бюджет у першому читанні продемонструє, з ким можна домовлятися. Після цього почнуться найбільші бюджетні торги. Тоді можуть проявитися підводні камені. У результаті все-таки необхідні 226 голосів будуть", - упевнений Фесенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, чиї зарплати зростуть наступного року
Як відомо, 15 вересня уряд затвердив проект закону про державний бюджет України на 2017 рік. Згідно з ним, доходи на наступний рік зростуть на 17% - до 876,9 млрд грн. Також передбачений ріст ВВП на 3%.
Коментарі