Ексклюзиви
середа, 26 листопада 2014 08:05

Після Майдану люди пішли вперед, а система залишилася старою — депутат

Після Майдану люди пішли вперед, а система залишилася старою — депутат
фото: emaidan.com.ua

План змін для країни повинен відповідати на зовнішню агресію. Про це в інтерв'ю "Газеті по-українськи" сказав лідер "Демократичного альянсу", депутат Київради Василь Гацько.

"Війна забирає колосальні ресурси і є фактором дестабілізації ситуації в країні. Путін саме на це розраховував, коли починав. Я нещодавно повернувся з Донбасу. Попередній раз їздив у Луганську область навесні, коли захопили будівлю СБУ. Різниця у ставленні людей до України колосальна — воно погіршилося. Почуваються не захищеними, бачать слабкість держави. Розуміють: снаряди, які сьогодні падають на подвір'я у сусідніх містах, завтра падатимуть у них. Із цими людьми ніхто не працює. Не підтримують тих, хто готовий боротися за країну", - зазначив він.

За його словами, на фронті теж непроста ситуація.

"Удаване перемир'я хлопців деморалізує. Їм заборонено воювати, але вони весь час перебувають під обстрілами терористів. Ми можемо захистити Україну від подальшого поширення цієї проросійської "інфекції", коли займемо активну позицію. Не можна дозволяти порушувати перемир'я і бити по наших позиціях. Треба діяти у відповідь. Для цього в нас є ресурси й можливості. Немає політичної волі — через страх. Ми воюємо з Росією, але називаємо це антитерористичною операцією. Частина Донбасу опинилася в окупації, а ми говоримо про території зі спеціальним статусом. Порошенко боїться прямого зіткнення. Не вірить у себе і свій народ. Важливо не залишити жителів Донбасу на самоті зі страхом та очікуванням. України там має бути багато. Це питання освіти, економіки у підконтрольних нам регіонах. Непідконтрольній частині потрібно надати статус окупованої території. Не можна воювати з Росією і водночас торгувати — постачати двигуни на їхні гелікоптери. Це абсурд. Не можна називати Крим окупованим, але продавати їм продукти, воду і світло. Всі торгові й економічні відносини з Росією треба зупиняти. З окупованою територією — так само. Нехай їхня так звана влада утримує пенсіонерів", - додав Гацько.

Країну треба реформувати, переконує він.

"Після Майдану люди пішли вперед, а система залишилася старою. Сигнали про те, що зміни можуть відбуватися, можуть дати прокуратура і суди. Але коли заступник генпрокурора має королівський маєток — це імпульс для всієї прокуратури залишатися корумпованою й надалі. Справа щодо подій на Майдані не розслідується. Ніхто не покараний. Зате нещодавно взялися за компанію "Здраво", яка безкоштовно постачає пораненим на фронт знеболювальне "Налбуфін". Причина — звернення громадянина Росії. Він попросив заарештувати препарат через те, що наче має на нього патент. Навіть у самій прокуратурі цю справу називають замовною і кажуть, що вона кришується на найвищому рівні", - наголосив Гацько.

Зараз ви читаєте новину «Після Майдану люди пішли вперед, а система залишилася старою — депутат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути