Головною метою президентського законопроекту про декриміналізацію економічних злочинів є створення для тих, хто скоїв економічний злочин, або підозрюється у скоєнні економічного злочину такої системи державного реагування, щоб за будь-яких умов підприємець не потрапив за ґрати, заявив ефірі 5 каналу радник президента, керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента України Андрій Портнов.
"Головною метою законопроекту є встановлення для тих, хто скоїв економічний злочин, або підозрюється у скоєнні економічного злочину такої системи державного реагування, щоб за будь-яких умов підприємець не потрапив за ґрати", - сказав Портнов.
За його словами, усю процедуру можна розділити на три етапи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович пропонує не судити за економічні злочини
"Перший - це затримання особи, я маю на увазі до 72 годин без санкції суду. З економічних злочинів глава держави запропонував, щоб у жодному випадку не було затримання. Другий етап - це запобіжний захід. Ми пропонуємо, щоб не було у суду альтернативи для встановлення запобіжного заходу, а виключно йшлося про заставу. Якщо людина не сплатила заставу, або оплативши її порушила свої процесуальні обов'язки - не з'являлась до слідчого, або були інші порушення, тільки в цьому випадку і тільки за рішенням суду ця застава може вилучатися в дохід держави, і тільки після цього суд може встановити новий запобіжний захід", - уточнив Портнов.
Третій етап, за його словами, - це рішення суду.
"Якщо рішення суду виправдувальне, то зрозуміло, що відбувається, а якщо обвинувальний, то за обвинувальним вироком пропонується встановлювати виключно фінансові санкції, і тільки в тому випадку, коли у строк, який встановлено законом, людина не платить в бюджет цю штрафну санкцію, яку суд встановлює. Тільки у цьому випадку суд може замінити покарання на позбавлення волі", - заявив Портнов.
Коментарі
4