Президент Петро Порошенко вважає, що рішення про НАТО надання Україні статусу країни-аспіранта – визнання реального стану відносин України з НАТО.
"Саме про це йшлося під час моєї останньої зустрічі з Генеральним Секретарем НАТО у Мюнхені, а також нещодавньої телефонної бесіди з Віце-президентом США.
Вдячний за тверду позицію підтримки України, для якої одним з ключових пріоритетів національної безпеки є досягнення критеріїв членства в Альянсі.
Наша наступна амбіція - План дій щодо членства для України. Саме цьому був присвячений мій лист Генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу в лютому 2018 року, де з посиланням на статтю 10 Договору про заснування НАТО мною було офіційно зафіксовано прагнення України стати членом Альянсу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО проведе військові навчання на кордоні з Росією
Тиха дипломатія з просування наших принципових позицій, про що домовлено з нашими партнерами, дає свої вагомі результати", - зазначив президент на своїй офіційній сторінці у Facebook.
10 березня НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в ор-ганізацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.
"Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на се-бе зобов'язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югослав-ська республіка Македонія та Україна", - йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноат-лантичного альянсу.
Коментарі