Четвер, 26 лютого 2015 12:33

Порошенко узаконив військово-цивільні адміністрації у зоні АТО

Порошенко узаконив військово-цивільні адміністрації у зоні АТО
Фото: zik.ua

Президент України Петро Порошенко підписав закон України 141-VIII "Про військово-цивільні адміністрації". Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

"Повернуто з підписом від президента (26.02.2015)", - йдеться в статусі проходження документа.

Згідно із законом, "військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи, які діють на території Донецької та Луганської областей у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення антитерористичної операції".

Законом запроваджується можливість утворення військово-цивільних адміністрацій населених пунктів (в одному чи декількох населених пунктах), в яких сільські, селищні, міські ради та/або їх виконавчі органи не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, у тому числі внаслідок фактичного саморозпуску або самоусунення від виконання своїх повноважень або їх фактичного невиконання, військово-цивільних адміністрацій районів та областей - у разі не скликання сесії відповідно районної, обласної ради в установлені законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" строки, а також для здійснення керівництва у сфері забезпечення громадського порядку і безпеки.

При цьому передбачається, що в разі прийняття рішення про утворення останніх їх статусу набуватимуть відповідні районні, обласні державні адміністрації.

Керівники військово-цивільних адміністрацій у населених пунктах призначатимуться на посаду та звільнятимуться з посади президентом України, статусу ж керівників обласних, районних військово-цивільних адміністрацій набувають голови районних, обласних державних адміністрацій, призначені на відповідні посади в установленому порядку.

Закон втрачає чинність через 1 рік після його опублікування. Строк дії цього закону може бути продовжений на підставі указу президента України, затвердженого Верховною Радою України.

Закон втрачає чинність у випадку введення на території України або на окремих територіях правового режиму воєнного стану чи оголошення стану війни.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про військово-цивільні адміністрації у зоні АТО 3 лютого 2015 р. За відповідний законопроект № 1855 проголосували 276 нардепи з 226 мінімально необхідних.

Зазначимо, військово-цивільні адміністрації в зоні АТО працюватимуть до місцевих виборів.

Зараз ви читаєте новину «Порошенко узаконив військово-цивільні адміністрації у зоні АТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5999
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути