




Петро Порошенко побував на звільнених територіях Харківської області, привіз гуманітарний вантаж у Дергачівську громаду.
Селище Козача Лопань – усього за 3 км від державного кордону з Росією. 7 місяців люди тут жили в окупації, зараз досі немає світла і зв'язку. Мешканцям привезли генератори, спальники, харчі та ліки. Місцеві жителі кажуть – дуже потрібен Старлінк, а ще просять машину швидкої допомоги. Кажуть – їхню вкрали окупанти.
"Козача Лопань була окупована 24 лютого. І в цій місцевості було загалом 4 тисячі російських військових", – показує Порошенко позиції ворожої артилерії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко в Corriere della Sera: немає жодного "референдуму" – є фарс, щоб виправдати божевілля Путіна
"Проїжджаючи селищем, відчуваєш страшний біль і одночасно злість. Селище було одним із перших, які окупувала російська орда. Окупувала і зруйнувала. Тут немає зв'язку, немає світла та газу. "русский мир" залишає по собі суцільні руїни", – показує Петро Порошенко розтрощені оселі.
"Тут, як і в багатьох інших містах та селах звільненої Харківщини, російські виродки влаштували катівню. Знущалися жорстоко. Влаштовували допити звичайним селянам. Мабуть, кожен другий житель села пройшов через "підвал", – зазначив п'ятий президент.
"Попри біль та страшну втому українці не здалися. Зі сльозами на очах зустрічали Збройні сили України", – говорить Порошенко.
Староста селища Людмила Вакуленко підняла український прапор, щойно росіяни втекли. Російський триколор, який зірвали із будівлі селищної ради, досі валяється під ногами.
Раз по раз у селищі чути віддалені вибухи, це обстрілюють з російської території. Навколишні землі нашпиговані ворожими мінами. Але люди щасливі – кажуть, головне, що ЗСУ вигнали окупантів. І хоч світла немає, але традиційний коровай з печі для гостей є.
"Зараз в селищі залишилося буквально 1,5 тисячі населення, в чотири рази менше, ніж до окупації. Привезли людям генератори, спальники на перший час. І обов'язково привеземо Старлінк", – пообіцяв Петро Порошенко.
Коментарі
1