Четвер, 21 травня 2020 21:45

Порошенко нагадав Зеленському, що пора показати чітку позицію по "справі моряків" у Міжнародному арбітражі

Порошенко нагадав Зеленському, що пора показати чітку позицію по "справі моряків" у Міжнародному арбітражі
Фото: ЄС

Рік тому команда п'ятого президента України Петра Порошенка забезпечила попереднє рішення на користь України у справі проти Росії про агресію і затримання військових кораблів та їхніх екіпажів у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Міжнародний трибунал з морського права у Гамбурзі чітко став на сторону України, а його рішення, оприлюднене 25 травня 2019 року, заклало основу для притягнення Росії як країни-агресора до міжнародно-правової відповідальності. Але доведення справи до кінця лягає на плечі теперішньої влади. Про це у своєму зверненні заявив лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко. Він наголосив, що лише після того, як у квітні звернув увагу на те, що нинішня влада не дуже переймається цим питанням, на Банковій та в МЗС почали щось робити.

"Днями Міністерство нарешті подасть меморандум із роз'ясненням позиції України до Спеціального міжнародного арбітражу. Арбітраж створений згідно з Конвенцією ООН з морського права та на основі рішення Гамбурзькому трибуналу. Але зусиль лише дипломатів – замало. Це справа усієї держави", – переконаний Петро Порошенко.

"Міжнародно-правову позицію України суттєво підриває політично вмотивована справа, яку за завданням Офісу президента "розслідує" ДБР. Дії українського ДБР чітко синхронізуються з Федеральною службою безпеки Росії. І ФСБ, і ДБР вважають прохід українських кораблів українським морем – кримінальним злочином. І якщо Росія вже посилалася на позицію ДБР в ООН, то ж ясно, що в арбітражі вона так само прийме цей пас від української влади", – застерігає п'ятий президент.

"За рік після інавгурації президент не випустив ані пари з вуст про забезпечення свободи судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці для українських суден. А тим більше – для військових кораблів України. І за рік жоден український катер там не проходив – ніби йдеться не про нашу протоку, а про якесь російське озеро", – констатував Порошенко.

Він зазначив, що поради і водночас вимоги до влади – це фахові пропозиції, які відповідають національним інтересам України.

"По-перше. МЗС має подати до арбітражу якісно підготовлений меморандум. Маємо вимагати компенсації всіх збитків, завданих як державі Україна, так і морякам. Притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності за агресію проти нашої держави на морі", – вважає Петро Порошенко.

"По-друге, кримінальну справу за фактом подій формально має закрити ДБР, а фактично – той, хто її інспірував. Сліди ведуть на Банкову. Ще раз наголошую, наявність справи суттєво послаблює позицію Україні в міжнародному арбітражі", – зазначив лідер "Європейської Солідарності".

"По-третє. Очікуємо, що з нагоди річниці перемоги України в Міжнародному трибуналі з морського права у Гамбурзі Володимир Зеленський порушить дивну обітницю мовчання щодо повзучої анексії Росією Азовського моря та Керченської протоки. І нарешті оприлюднить свою позицію щодо злочинних дій Росії проти України в акваторії Азова. Шкода, що він не зробив це вчора під час прес-конференції, на якій були присутні і закордонні ЗМІ", – зауважив Порошенко.

Він наголосив, що чітка позиція глави держави є дуже важливою. Вона дозволить дипломатам посилювати міжнародний тиск на російського агресора та добиватися поглиблення азовського пакету санкцій проти Кремля, і використовувати всі наявні інструменти та судові інстанції для притягнення Росії до відповідальності та відновлення справедливості, – резюмує Петро Порошенко.

Зараз ви читаєте новину «Порошенко нагадав Зеленському, що пора показати чітку позицію по "справі моряків" у Міжнародному арбітражі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 16647
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода