субота, 09 липня 2022 13:28

Спецтема: Війна Росії проти України

Політолог розповів, чому Литва свідомо пішла на ескалацію з РФ

Політолог розповів, чому Литва свідомо пішла на ескалацію з РФ
Ніхто не змушував Литву інтерпретувати рішення про заборону транспортування підсанкційних товарів так, як вона це зробила. Фото: pixabay.com

Литва, обмеживши транзит товарів до російського Калінінграду, свідомо пішла на ескалацію.

Так сталося, бо російського диктатора Володимира Путіна ніхто більше не боїться, заявив політолог і публіцист Андрій Піонтковський у інтерв'ю журналістці Олені Трибушній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія погрожує Литві та ЄС "жорсткими заходами" найближчими днями

"Візьміть литовців – вони ж формально виконують рішення про запровадженні санкції. Але ніхто ж їх не змушував ось так інтерпретувати це рішення. Що не можна навіть з одного регіону Росії в інший перевозити санкційні товари через литовську територію. Погодьтеся, вони свідомо пішли на таку ескалацію", – сказав він.

За словами Піонтковського, це відображає нову тенденцію, за якої "Путіна вже ніхто не боїться".

З 18 червня Литва частково заблокувала доступ Російської Федерації до Калінінградської області, зокрема забороною залізничного транзиту низки товарів через санкції ЄС.

Калінінград є західним форпостом Росії, затиснутим між країнами-членами НАТО. Литва - найкоротший шлях ыз материкової частини Росії в її Калінінградський ексклав. Він розташований між Литвою та Польщею на східному узбережжі Балтійського моря. Керывник комісії Ради Федерації із захисту держсуверенітету РФ Андрій Климов звинуватив у транспортній блокаді Калінінграда НАТО. Він заявив, що під ударом тепер перебуває весь військово-політичний блок.

Також за словами Климова, "нахабна витівка Вільнюса скасовує для Кремля членство Литви в ЄС".

Російська Федерація допускає воєнне зіткнення з Литвою через санкції щодо Калінінграду. У Москві заявили, що таким чином хочуть забезпечити "цілісність своєї території".

Зараз ви читаєте новину «Політолог розповів, чому Литва свідомо пішла на ескалацію з РФ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути