Санкції Європейського Союзу проти Росії обмежують її можливості в оборонній сфері і видобутку енергоносіїв.
Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог Тарас Березовець. Та прокоментував продовження Євросоюзом на півроку санкцій проти Росії.
"Санкції, в першу чергу, полягають в обмеженні постачання на територію Росії високотехнологічного обладнання. Отже - і їх можливості в оборонній сфері, видобуванні газу та нафти. Росія не має своїх технологій саме для видобування палива. Раніше це було в основному німецьке обладнання, до якого зараз росіяни не мають доступу. А нафта і газ є однією з ключових статей наповнення їх бюджету", - зазначає експерт.
"Через обмеження для банківської системи, російські банки зараз не мають доступу до міжнародного капіталу. Також у Росію менше почали вкладатися закордонні інвестори. Європейський ринок переорієнтувався. І в сенсі імпорту, і в сенсі експорту" - пояснює він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія пообіцяла боротися з санкціями, на які їй байдуже
$350 млрд втратила російська економіка через санкції, за даними російського агентства РБК, нагадує Тарас Березовець.
На думку політолога, подальшими кроками в посиленні санкцій може бути відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та платежів SWIFT і персональні санкції проти оточення Володимира Путіна.
14 грудня ЄС продовжив санкції проти РФ на півроку.
ЄС запровадив економічні санкції проти РФ вперше 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії в Україні. Санкції спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори та сферу товарів подвійного призначення.
19 березня 2015 року тривалість санкцій зв'язали з повним виконанням Мінських угод, які повинні були бути виконані до 31 грудня 2015 року.
Оскільки цього не сталося, і з огляду на те, що Мінські угоди як і раніше не були повністю виконані, ЄС регулярно подовжував дію санкцій.
Коментарі