Служба безпеки України викрила корупційну схему на Житомирській митниці.
Механізм полягав у незаконному ввезенні в Україну автомобілів. Збитки державному бюджету склали понад 20 млн грн. Про це СБУ повідомила у вівторок.
Схему викрили спільно з Державним бюро розслідувань.
Керівники одного із митних постів області допомагали імпортувати іноземні "швидкі" без сплати митних платежів.
Восени 2020 року представники столичної компанії-імпортера переправили до України 26 автомобілів меддопомоги і оформили їх зберігання в режимі "митний склад".
Норма передбачає перебування транспортного засобу на території митних логістичних центрів без сплати податків і зборів упродовж одного року.
Після закінчення цього терміну авто мають розмитнити з перерахуванням платежів до держбюджету або повернути до країни-експортера.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуги", колишні з ОПЗЖ і позафракційні шикують під час війни: накупляли авто на $1,3 млн
Втім, митники "домовилися" із комерсантами зробити фіктивний реекспорт "швидких" для штучного продовження терміну їх безоплатного перебування в Україні.
Посадовці проводили за документами так званий "повторний заїзд" через кордон. Але насправді іноземні транспортні засоби залишались на митному складі.
За цей час комерсанти підшукували покупців на імпортований товар і реалізовували його після розмитнення за "мінімальною" ставкою.
Для цього вносили до митних декларацій штучно занижену вартість зарубіжних авто, а митники "не помічали" цю невідповідність з реальною сумою.
Заступнику начальника митного посту і керівнику відділу митного оформлення оголосили підозри.
"Суд обрав фігурантам запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту", – пише СБУ.
Минулого місяця СБУ повідомляла про викриття корупційної схеми на Київській, Львівській і Чернівецькій митницях. Щодня організатори схеми одержували сотні тисяч гривень.
Правоохоронці викрили масштабну схему поборів на Одеській митниці. Хабарі ховали під плінтусами, у комп'ютерній техніці, обігрівачах, макулатурі, туалеті.
Коментарі