Переломного моменту у війні з Росією варто чекати навесні 2023 року - про це говорить ряд факторів, які дозволяють думати про очікування такого перелому.
В першу чергу, це залежить від ресурсів України - скільки буде у неї зброї, чи зможе вона його застосовувати в необхідний час, заявив радник керівника офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телемарафону FREEDOM, повідомляє Gazeta.ua.
Ще одним фактором є стан Росії - її ресурсна можливість, військово-промислові процеси, керованість її економіки, вплив на неї санкцій.
"Третя складова - це моральний стан в Україні, Росії і Європі, але й загалом у світі. На сьогодні ми бачимо наступний рівень розуміння, що це за війна, природа цієї війни. В Європі абсолютно точно ми бачимо відмову від консервативної точки зору" - підкреслив Подоляк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Маски скинуто": Подоляк пройшовся по заявах Путіна
За його словами, зараз Європа позбавляється від багаторічного страху перед Росією, в той час, як у РФ наростає повне нерозуміння дій Володимира Путіна та повну неадекватність поведінки російського диктатора.
Четвертий фактор - це логіка історичного процесу.
"Такі війни не закінчуються посередині рубежу: тобто це війна повинна привести до обнулення або одних цінностей, або інших" - пояснив Подоляк.
Він зазначив, що якщо виграє Росія, то "звична для нас з вами система глобальної безпеки та система цінностей міжнародного права впаде", і на передній план вийдуть держави автократичного типу. Якщо ж виграє Україна, то переможе світ демократичних цінностей. Якщо Захід буде допомагати Україні, Росія в підсумку зжере сама себе, тому що автократія, встановлена Кремлем, буде рухатися від поразки до поразки та зруйнує режим самостійно.
До цього Подоляк назвав одну з умов переговорів України та Росії: Росія повинна вивести війська і звільнити тимчасово окуповані території. Російські еліти повинні "пройти через трансформацію".
Також він зазначив, що Росії доведеться навчитися поважати міжнародне право, хоче вона цього чи ні. Їй доведеться навчитися поважати суверенітет інших країн.
Коментарі