понеділок, 08 лютого 2010 00:34

Переможець виборів може бути не зовсім легітимним - політолог

Переможець виборів може бути не зовсім легітимним - політолог

Переможець виборів президента може стикнутися з проблемою не повної легітимності.

Так політолог Володимир Фесенко прокоментував результати екзит-полів, згідно з якими ні Віктор Янукович, ні Юлія Тимошенко не мають підтримку вище 50%.

"Дуже схоже на те, що переможець виборів може мати менше 50% підтримки. А це означає - не зовсім повноцінна легітимність", - сказав він в ефірі каналу "Інтер".

"Навіть серед тих, хто проголосував - це менше половини виборців. А якщо ми будемо рахувати від загальної кількості населення країни - це близько третини країни", - зазначив Фесенко.

"З цієї точки зору - проблема повноцінної легітимності буде стояти дуже серйозно", - додав він.

Крім того, на думку В.Фесенка, показовим є й інший "антирекорд" – дуже велика кількість людей, що проголосували проти обох кандидатів у президенти. Він підкреслив, що традиційно цей показник становить 2-3%.

"При цьому зазначу нюанс, який статистика екзит-полів не показує: це графа протоколу "недійсний бюлетень", як прихована форма протестного голосування. Адже на бюлетенях малюють дулі, пишуть звернення до кандидатів чи образи на їх адресу", - сказав В.Фесенко, нагадавши, що в першому турі при 2,2%, що проголосували проти всіх, ще практично 1,8% зіпсували свої бюлетені.

У свою чергу політолог Андрій Єрмолаєв вважає ключовою проблемою майбутнього президента "як налагодити механізм влади з перших днів".

"Можливий варіант коаліції на один день", - вважає експерт.

"Коли не маючи можливості об"єднатися на довго і не маючи можливості повноцінно працювати в рамках існуючої коаліції, на що розраховуватиме Тимошенко, а варіант виходу "Нашої України" ніхто не виключає ...", - почав Єрмолаєв.

"Може бути прагматична пропозиція домовитися в кількох питаннях, навколо яких збирається більшість і підписує формальний коаліційний договір", - пояснив він.

"Це не вирішує проблем по суті, але це дозволить президенту і депутатам сформувати склад уряду - максимально технократичний, антикризовий", - додав експерт.

Також політолог порадив не забувати події 2007 року, коли були проведені дострокові вибори до парламенту.

"Вихід можливий тільки при компромісі президента і парламенту - або з приводу співпраці, або з приводу дострокових виборів", - наголосив Єрмолаєв.

Українська правда, УНІАН

Зараз ви читаєте новину «Переможець виборів може бути не зовсім легітимним - політолог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути