Ексклюзиви
четвер, 21 травня 2009 14:40

Плющ: Заборонити грати - все одно, що заборонити алкоголізм

Плющ: Заборонити грати - все одно, що заборонити алкоголізм

Заборона грального бізнесу – це не кращий метод боротьби з цим явищем, вважає народний депутат України від фракції "Наша Україна – Народна самооборона" Іван Плющ, пише інтернет-видання Forpost.

"Заборонений плід завжди солодкий – тому я проголосував проти цього закону. Більш того, я вважаю, що заборона буде додатковим чинником, який сприятиме криміналізації грального бізнесу", - пояснив Плющ.

Народний депутат упевнений, що Закон "Про заборону грального бізнесу в Україні" було ухвалено поспіхом, і багато важливих моментів залишилися неврегульованими, а шляхів їх вирішення автори документа не запропонували.

"Перед тим, як приймати закон про заборону, потрібно було передбачити джерела повернення грошей за ліцензії і патенти. Адже цей бізнес був законним. Але що ж це за вольові рішення, що ж це за держава, коли сьогодні - дозволено, а завтра - заборонено! Треба людей підготувати, поставити якісь терміни для згортання бізнесу, передбачити компенсації, і так далі. А так, заборонити грати – все одно, що заборонити алкоголізм", - вважає Плющ.

Також, за словами народного депутата, в законі є популістська складова: "Я вважаю, що даною забороною певні політичні сили хотіли зіграти на суспільних настроях перед виборами".

Разом з тим Плющ вважає, що той гральний бізнес, який сьогодні є в Україні, потребує впорядковування.

"Я підтримую всі заходи, спрямовані на впорядковування сфери грального бізнесу. Щоб гральних залів не було в житлових будинках, в місцях масового відпочинку молоді і так далі. Необхідно надати йому такі організаційні форми, які виключали б негативні соціальні наслідки від його ведення", - сказав він.

15 травня ц.р. Верховна Рада України 340 голосами ухвалила Закон "Про заборону грального бізнесу в Україні".

Головне науково-експертне Управління Верховної Ради дало негативний висновок цьому закону. На думку його експертів, "загальна заборона (навіть тимчасова) господарської діяльності з організації азартних ігор призведе до її криміналізації, зокрема, шляхом різкого збільшення кількості нелегальних гральних закладів і зростання корупції".

19 травня відбувся 30 тисячний мітинг протесту працівників гральної індустрії, які звернулися до Президента з проханням ветувати Закон "Про заборону грального бізнесу в Україні", пише УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Плющ: Заборонити грати - все одно, що заборонити алкоголізм». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути