Ексклюзиви
Понеділок, 15 вересня 2008 15:41

Пинзенику дозволили брати зовнішні кредити

Уряд розширив повноваження Міністерства фінансів у здійсненні зовнішніх запозичень у 2008 році, дозволивши йому не тільки випускати облігації зовнішніх державних позик з відкритим їх розміщенням, але і залучати кредити.

Відповідно до постанови уряду N823 від 10 вересня, відповідні поправки внесені в його постанову N461 від 14 травня про здійснення зовнішніх державних позик у 2008 році.

"Міністру фінансів визначити форму здійснення запозичень (випуск облігацій і/або залучення позик (кредитів) і їхньої умови... Визначені міністром фінансів форма здійснення позик і їхні умови не вимагають затвердження Кабінетом міністрів", - говориться в новій редакції постанови.

Відповідно до держбюджету-2008, уряд України цього року планує залучити на зовнішньому ринку 8,098 млрд грн, що за поточним офіційним курсом складає близько $1,67 млрд.

Останній раз Україна виходила на зовнішній ринок у листопаду 2007 року, коли вона розмістила 10-річні євробонди на $700 млн за нижньою межою орієнтира прибутковості - під 6,75% річних.

Практику залучення прямих комерційних кредитів Мінфін використовував до 1998 року, після чого країна одержала кредитні рейтинги і залучала комерційне зовнішнє фінансування через випуск єврооблігацій, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зараз ви читаєте новину «Пинзенику дозволили брати зовнішні кредити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 9597
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода