понеділок, 26 квітня 2021 22:35

Підводні камені "ковідного" аудиту: ЗМІ розповіли про протистояння Степанова і Марченко

Підводні камені "ковідного" аудиту: ЗМІ розповіли про протистояння Степанова і Марченко
Призначення Геннадія Пліса на посаду глави Держаудитслужби може бути елементом боротьби Віталія Кличка за крісло президента. Фото: Facebook

Перепризначення на посаду глави Держаудитслужби Геннадія Пліса, а також подальше оприлюднення критичного звіту про розтрату грошей "ковідного фонду" може з однаковою ймовірністю бути елементом боротьби мера Віталія Кличка за крісло президента, а також спробою міністра фінансів Сергія Марченка побороти амбіції глави МОЗ Максима Степанова. Про це пише видання "Комментарии".

Журналісти нагадують, що Пліс ще за Леоніда Черновецького очолив в КМДА управління внутрішнього фінансового контролю та аудиту, а в 2012-13 рр. очолював наглядову раду Державної продовольчої зернової корпорації (ДПЗКУ). Корпорацію створювали під старшого сина Віктора Януковича - Олександра, а фактично керував процесами один з найбільш впливових людей часів біглого експрезидента - Юрій Іванющенко (відомий також як Юра Єнакіївський).

"Глава наглядової ради - особа максимально довірена, він відповідав за внутрішній аудит і перевірку контрактів. Тому навряд чи хтось буде заперечувати прямі та тісні зв'язки Пліса і Іванющенко. На підтвердження можна додати, що Пліс також був радником у міністра АПК Миколи Присяжнюка, формального куратора ДПЗКУ від уряду. Саме в період перебування Геннадія Пліса на посаді в компанії сталися масштабні розкрадання на 132 млн грн", - пише видання.

Преса писала, що після Революції Гідності, коли Пліс повернувся до КМДА вже за Віталія Кличка, він міг мати відношення до низки скандалів, зокрема, до банкрутства банку "Хрещатик" в інтересах його акціонерів Андрія Іванова і Василя Хмельницького. Надалі, навіть ставши заступником міністра фінансів та в. о. глави Держаудитслужби Пліс, як писали ЗМІ, не перестає спілкуватися з Кличком і "смотрящим" по Києву Денисом Комарницьким, з яким вони нібито "вибивають гроші з підрядників на транспорті і в інфраструктурі" через Директора департаменту транспортної інфраструктури Андрія Романенко.

Напередодні було оприлюднено відповідь журналістам про результати аудиту "ковідного фонду", частина якого також використовувалася для дорожнього будівництва. В ході аудиту були знайдені зловживання на сотні мільйонів гривень. Деякі експерти угледіли в цьому злий умисел Віталія Кличка.

"Тема корупції на "Великому будівництві" має великий потенціал для зниження рейтингів Володимира Зеленського на майбутніх президентських виборах. А Віталій Володимирович, як відомо, бачить себе єдиною реальною альтернативою чинному гаранту Конституції", - йдеться в матеріалі.

"Тема розкрадання "ковідного фонду" - гідна відповідь "баламутству" Банкової з приводу нездатності Кличко організувати вакцинацію або добудувати мости. І відмінно лягає в стратегію говорити більше не про міські, а про загальнонаціональні проблеми (карантин, тарифи). Її вже підхоплюють піарники Кличко. А маючи тепер у Держаудитслужбі такого сексота (секретного співробітника) як Геннадій Пліс, поставки компромату "без посередників" на Хрещатик забезпечені", - додають журналісти.

Інша версія появи звіту пов'язана з інтересами міністра фінансів Сергія Марченка і його протистоянням з главою МОЗ Степановим.

"Як відомо, між двома чиновниками вже давно тліє особистий конфлікт... Заочні дебати зводилися до небажання Марченко розширювати фінансування МОЗ за рахунок скорочення інших витрат. Степанов ж, в свою чергу, доводив пріоритетність виділення коштів на нові ліжка та вакцинацію (і в підсумку виявився прав)", - нагадують журналісти.

В ході недавнього інтерв'ю "ЛБ" Марченко назвав Степанова "персонажем з "12 стільців". Міністр відреагував досить стримано: мовляв, з 15 млрд грн, які міністерство запросило на боротьбу з "ковідом", виділили всього 2 млрд грн.

"Геннадій Пліс і його Держаудиторська служба, згідно з цією версією, повинні продемонструвати, наскільки неефективно Степанов витрачає кошти платників податків ("навіщо йому виділяти ще більше"), а може бути і зовсім на підставі даних про зловживання розкрутити одну або кілька кримінальних справ проти міністра охорони здоров'я", - підсумовує видання.

Журналісти також допускають, що Пліс міг допомагати Марченко і в інших "проектах", зокрема, частиною стратегії на відтягування термінів отримання траншу від МВФ міг спрацювати оприлюднений Держаудитслужбою восени звіт про фінансові втрати "Нафтогазу" на рівні 75 млрд грн.

Зараз ви читаєте новину «Підводні камені "ковідного" аудиту: ЗМІ розповіли про протистояння Степанова і Марченко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути