вівторок, 01 квітня 2025 16:33

Перемир'я в Чорному морі: коли почнеться та які умови обговорюються

Перемир'я в Чорному морі: коли почнеться та які умови обговорюються
Перемир'я в Чорному морі: коли почнеться та які умови обговорюються ФОТО: ЗСУ

Перемир'я в Чорному морі повинно початися з підписання офіційних документів, які чітко визначатимуть умови та вимоги.

На сьогоднішній день таких документів ще не існує. Про це в ефірі Ранок.LIVE повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

"Наразі немає формалізованого документа, який би описував усі умови та вимоги. Тому говорити про дотримання якихось угод наразі складно. Нам слід дочекатися завершення переговорів і юридичного оформлення результатів", - зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк назвав важливий пункт, якого не вистачає в угоді про Чорне море

Також Плетенчук зазначив, що процес розмінування в Чорному морі триває безперервно. Це стосується не лише морських маршрутів, а й якорних стоянок та місць завантаження. Він підкреслив, що цей процес є надзвичайно складним, оскільки відбувається в умовах бойових дій.

"Наша головна вимога - це припинення обстрілів портової інфраструктури. Ми хочемо забезпечити можливість цивільним морякам і цивільному судноплавству працювати без загрози балістичних ударів", - додав Плетенчук.

Раніше командувач ВМС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявив, що Сили оборони України мають намір знищити Керченський міст, який Росія незаконно побудувала для з'єднання своєї території з анексованим Кримом.

Україна узгодила зі США перелік енергетичних об'єктів, удари по яких Росія повинна припинити в межах часткового припинення вогню. Цей список відрізняється від того, на якому наполягає РФ.

У переліку, який опублікувала російська сторона як нібито погоджений зі США (що американська сторона до цього часу не заперечила) відсутні українські об'єкти нафто - й газовидобування, по яких останнім часом завдається найбільше ударів.

Зараз ви читаєте новину «Перемир'я в Чорному морі: коли почнеться та які умови обговорюються». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути