Ексклюзиви
четвер, 15 травня 2025 04:22

Переговори чи пастка: ISW про справжні плани Кремля у Стамбулі

Переговори чи пастка: ISW про справжні плани Кремля у Стамбулі
Путін хоче капітуляції: ISW про справжні наміри Кремля на переговорах ФОТО: Pixabay

Російські посадовці продовжують наголошувати на тому, що можливі переговори з Україною мають базуватись на так званих стамбульських протоколах 2022 року.

Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін маніпулює темою миру, щоб досягти капітуляції України - ISW

На думку аналітиків, Москва прагне використати ці умови як стартову позицію для перемовин, попри те, що вони передбачають фактичну капітуляцію України. Зокрема, йдеться про заборону на присутність іноземних військових, інструкторів та постачання зброї на українську територію.

Крім того, Росія вимагає, аби держави-гаранти припинили дію міжнародних угод з Україною, які, на думку Кремля, не відповідають її нейтральному статусу - зокрема, йдеться про угоди щодо військової підтримки.

ISW зазначає, що президент РФ Володимир Путін, його радник Родіон Мірошник та інші офіційні особи наполягають на цих умовах, паралельно намагаючись покращити позиції Росії на фронті. Така стратегія, ймовірно, спрямована на затягування перемовин і досягнення військових переваг перед укладенням будь-яких угод.

Раніше аналітики ISW писали, Кремль намагається маніпулювати дискусіями щодо припинення вогню в Україні, зокрема для того, щоб підірвати єдність між Україною, США та Європою в цьому питанні.

Згідно з аналітичним звітом, Володимир Путін намагається використовувати поточні переговори про мир і припинення вогню як інструмент для послаблення міжнародної підтримки України, зокрема намагається вплинути на адміністрацію США та європейських лідерів. Кремль активно просуває ідею про тимчасове 30-денне припинення вогню, намагаючись підвести це як розумне рішення, що дозволить досягти миру на умовах Росії.

Зараз ви читаєте новину «Переговори чи пастка: ISW про справжні плани Кремля у Стамбулі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути