Ексклюзиви
четвер, 12 грудня 2024 09:58

Спецтема: Війна Росії проти України

Палата представників США не підтримала лендліз для України на наступний рік

Палата представників США не підтримала лендліз для України на наступний рік
Палата представників США не підтримала ленд-ліз для України на 2025 рік. Фото: facebook.com/oksana.markarova

У Сполучених Штатах Америки Палата представників ухвалила оборонний бюджет на 2025 рік.

У документі немає положення про продовження лендлізу для України, повідомила у Facebook 12 грудня пані посол України в США Оксана Маркарова.

"Цьогоріч законопроєкт про оборонний бюджет на 2025 рік, затверджений Сенатом, містив положення щодо продовження терміну дії закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, і посольство України в США активно адвокатувало його. Однак законопроєкт, затверджений Палатою представників не містив такого положення. У консолідованому тексті законопроєкту відповідне положення не включено", - констатувала вона.

Водночас українське посольство продовжує вести активну роботу по збереженню цього механізму, який, зокрема передбачається у двопартійному та двопалатному законопроєкті під назвою Stand with Ukraine Act.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського напруга зі США через відмову знижувати мобілізаційний вік - ЗМІ

Лендліз, офіційно представлений як закон про сприяння обороні Сполучених Штатів Америки - політика, згідно з якою США постачають своїм союзникам боєприпаси, техніку, продовольство, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти та матеріальні засоби. Вона надається на основі того, що така допомога є важливою для оборони Сполучених Штатів. Ця допомога включає військові кораблі та військові літаки, а також іншу зброю.

Закон про лендліз приймали лише двічі за всю історію: уперше він був підписаний 11 березня 1941 року під час Другої світової, а вдруге - 9 травня 2022 року для України.

Зараз ви читаєте новину «Палата представників США не підтримала лендліз для України на наступний рік». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути