вівторок, 27 липня 2021 13:27

Озвучили нову версію причини скандальної відставки Мамедова

Озвучили нову версію причини скандальної відставки Мамедова
Мамедов прийняв рішення про відставку після 25 років роботи в органах прокуратури. Фото: з відкритих джерел

Скандальна відставка заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова пов'язана з небажанням нинішньої української влади притягнути Росію до відповідальності в міжнародних судах.

Про це повідомляє наше джерело в прокуратурі.

Зокрема, однією з причин звільнення Мамедова наш співрозмовник називає відмову фабрикувати справи проти представників опозиції й перекладати відповідальність за воєнні злочини з Російської Федерації на колишнє керівництво держави.

Йдеться саме про ті справи, у яких за даними експертиз і слідчих дій відомство довело провину вищого керівництва РФ.

Мамедов очолював Департамент нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Це відомство було створено ще за каденції Петра Порошенка. Понад 50 слідчих збирали матеріали про злочини РФ на території України, зокрема про відкрите вторгнення під час подій в Іловайську та інші спецоперації РФ. Відділ Мамедова систематично скорочували, зменшуючи кількість слідчих. У червні ж і самого Мамедова усунули від керівництва департаментом. Згодом його позбавили доступу до державної таємниці.

Раніше юридична компанія Міллер, яка представляє інтереси ексзаступника Генпрокурора, заявляла про систематичний тиск на нього з боку Офісу генерального прокурора та Служби безпеки.

Нагадаємо, глава Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова позбавила свого заступника Гюндуза Мамедова керівництва над так званим "Департаментом війни", а пізніше забрала решту повноважень. За словами генпрокурорки, приймаючи це рішення, вона керувалася "листами від СБУ".

Зараз ви читаєте новину «Озвучили нову версію причини скандальної відставки Мамедова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути