Ексклюзиви
пʼятниця, 05 квітня 2013 21:20

"Нові вибори нікому не вигідні" - Бондаренко

"Нові вибори нікому не вигідні" - Бондаренко
Фото: obozrevatel.com

Засідання парламентської більшості поза стінами парламенту було другим випадком в історії незалежної України, - каже в інтерв'ю для Gazeta ua політолог Кость Бондаренко. - У 2000 році вже були аналогічні дії. Але це тільки аналогія по формі.

- Тоді було перебудова більшості, там була ідеологічна складова, - продовжує політолог. - Бунт правої частини парламенту. Тоді у парламентську більшість входили депутати-члени фракції "Батьківщина", групи Відродження регіонів, фракції "Громада", НДП, обох фракцій Народного Руху, групи Незалежні, фракції Партії зелених України, фракції Реформи-Конгрес, СДПУ(о) і Трудової партії, а також позафракційні депутати. Більшість об'єднала понад 240 депутатів. Вони виступали проти збанкрутілих лівих, відбулося переформатування парламенту під тандем Кучма-Ющенко. Це був сильний удар по лівій частині — Петро Симоненко, Олександр Мороз. Тоді переформатування вдалось. Але воно йшло максимально гласно. Все відбувалося з постійними оголошеннями, відкритістю. Робили так, щоб не було ніяких зачіпок.

А зараз?

- Сьогодні влада й опозиція наробили велику кількість помилок. Опозиція виявилась не готовою і розбалансованою. Влада теж робить помилку за помилкою. Провладна частина діє так, щоб не було гласності й прозорості. Відповідно є сумніви щодо легітимності їхніх дій.

Які є варіанти виходу з парламентської кризи?

- Три. По-перше, переговорний процес. Влада й опозиція сідають за круглий стіл й починають домовлятись. Це буде складно, але все можливе. Другий варіант — звернення до Конституційного суду, щоб він дав роз'яснення легітимності дій парламентської більшості. Третій варіант — саморозпуск парламенту.

Саморозпуск реальний хід?

- Зараз кожен намагається перехилити ситуацію на свою користь. Про компроміс тут не йдеться. Опозиція хоче апелювати до народу й мати його підтримку. Провладна більшість хоче побачити чітку та ясну підтримку від президента. Якщо до вівторка ні народ, ні президент не активізуються, то почнуть шукати компроміс, бо нові вибори нікому не вигідні.

Чому?

- Бо є межі ресурсної основи політичної сили. Вона підірвана як у влади, так і в опозиції на виборах 2012 року. У всіх політичних сил нема гарантованої довіри від суспільства. Громадяни зараз думають про владу та опозицію по принципу "чума на оба ваши дома!".

Який варіант найімовірніший?

- Все закінчить компромісом.

Зараз ви читаєте новину «"Нові вибори нікому не вигідні" - Бондаренко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

20

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути