Вівторок, 13 листопада 2012 16:53

Новий КПК встановлює монополію адвокатів, що дуже вдарить по кишені українців - Гройсман

Новий КПК встановлює монополію адвокатів, що дуже вдарить по кишені українців - Гройсман
Правозахисник Дмитро Гройсман: новий КПК має дві великі прогалини. Фото: business.ua

Новий КПК вперше на території колишнього Радянського Союзу вводить тотальну монополію адвокатів.  Про це в коментарі Gazeta.ua сказав правозахисник Дмитро Гройсман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович каже, що треба залучати науковців до реформування правоохоронних органів

"Говорити про те, як він працює неможливо, тому що він тільки з 20 числа  вступає в силу. І то частково, бо там є ще перехідні положення. В цілому він непоганий. Багато речей в ньому дуже прогресивні та хороші. Ми порівнюємо з тим, що є. Нині діючий КПК від 1963 року. Треба було приймати концептуально новий документ", - сказав правозахисник.

За словами Гройсмана, в новому КПК є дві великі проблеми.

"В ході обкатки цього кодексу він буде змінюватися, з цим все ок, але є дві фундаментальні проблеми. Конституція України ст. 75 встановлює, що кожна особа є вільною у виборі. В КПК всупереч Конституції вводиться адвокатська монополія не лише на захист підозрюваних, обвинувачуваних, підсудних осіб, а вперше в історії Україні, вперше в колишньому Радянському Союзі вводить повну тотальну монополію адвокатів навіть на представництво інтересів жертви. У нас адвокатура є дуже дорогою, вона не є незалежною, і, на жаль, кадрово формується з колишніх прокурорів, міліціонерів, які дослужилися до пенсії.  Тобто людей, які взагалі не розуміють по суті своїй проблематики прав людини. Ця монополія дуже серйозно вдарить по кишені українців, але буде суперечити інтересам осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності", - додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Найголовнішим завданням є вироблення в українському суспільстві нетерпимості до корупції" - Пшонка

Гройсман також зауважив, що інша проблема нового КПК — суди присяжних.

"Якщо вам кажуть, що в Україні запроваджуються суди присяжних, це брехня. Нічого подібного. Навіть погіршується існуючий інститут народних засідателей. Ми отримаємо залежних від влади суддів, оскільки вони призначатимуться місцевою владою. Ми маємо ситуацію, коли рішення суду присяжних так само можна буде оскаржити в апеляційному, касаційному суді. Повне перекручення ідеї суду присяжних", - наголосив правозвхисник.

Нагадаємо, сьогодні президент України Віктор Янукович прийняв участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів щодо забезпечення протидії злочинності та корупції в державі в умовах реформування кримінально-процесуального законодавства.  У своєму виступі він зазначив, що прийняття нового КПК — "це  історична подія, яка стане важливим кроком нашої держави на шляху до європейської інтеграції. Україна виконала свої зобов'язання, як члена Ради Європи".

Зараз ви читаєте новину «Новий КПК встановлює монополію адвокатів, що дуже вдарить по кишені українців - Гройсман». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7046
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути