Німеччина, Польща і Росія мають разом підтримувати Київ, вважає він, повідомляє "Німецька хвиля".
Із поразкою Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко на президентських виборах в Україні завершилася епоха Помаранчевої революції, вважає Фішер.
Німецький політик, який на момент протестів на київському Майдані у 2004 році очолював німецьке зовнішньополітичне відомство, сьогодні констатує: замість модернізації країни, якої очікували тоді українці, вони отримали некомпетентність і корупцію. Тим не менше, демократичні перетворення в Україні є незворотними, переконаний Фішер.
"Цей поступ не можна недооцінювати", - пише він і веде далі: "Юлія Тимошенко вчинила би цілком у дусі цінностей Помаранчевої революції, якби визнала свою поразку на вільних і чесних виборах та організувала сильну демократичну опозицію проти нового Президента".
Європа, розчарована у закостенілості і корупції, вже давно відвернулася від України – не виправити цю ситуацію було би великою помилкою, йдеться у статті Фішер. Адже, на переконання німецького екс-міністра, Україна є одним із наріжних каменів, на яких тримається європейський порядок по завершенні "холодної війни".
Співробітництво з Україною вимагатиме терпіння, розуміння та витривалості
"Ця країна є місцем зустрічі між Європою і Росією. Майбутня доля України не лише визначатиме європейську безпеку, але й значною мірою буде впливати на відносини між Євросоюзом і Росією. Незалежна, демократична Україна привнесе у ці відносини зовсім інший, позитивніший характер, ніж це було би в разі повернення України у минуле. Отже, майбутнє цієї великої країни має величезне значення для Європи, а емоційні та роздратовані реакції європейських партнерів на розвиток подій у цій країні Євросоюз не може собі дозволити – це суперечить інтересам спільноти", - переконаний Фішер.
Він закликає країни ЄС до "масштабних політичних та економічних інвестицій" в Україну. "Співробітництво з Україною вимагатиме терпіння, розуміння та витривалості. Після перемоги Януковича це актуально як ніколи", - пише Фішер.
Також він закликає розглядати Україну як центрального партнера у майбутній "східній політиці ЄС".
Про те, щоби Київ не знімали з порядку денного Євросоюзу, на його думку, мають дбати Німеччина і Польща, які належать до шести найбільших країн спільноти. "Адже такі країни, як Франція, Велика Британія, Італія чи Іспанія не дивляться у східному напрямку", - нарікає Фішер.
Від розвитку співпраці з Україною, переконаний він, залежить і динаміка у відносинах ЄС - Росія.
"Колись, можливо, Німеччині і Польщі навіть вдасться разом з Росією створити новий трикутник, який дав би нові імпульси європейській "східній політиці", - сподівається екс-міністр закордонних справ ФРН.
УНІАН
Коментарі
18