Головний лікар ЦКБ № 5 Михайло Афанасьєв заявляє, що вже майже місяць пройшов з часів останнього візиту представників німецької клініки "Шаріте" в харківську лікарню, де проходить лікування екс-прем'єр України Юлія Тимошенко.
Про це він сказав, що після від'їзду Аннет Рейсхауер ніхто з німецьких лікарів на зв'язок з українськими медиками не виходив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська влада продовжує політичні репресії проти своїх опонентів - Карл Більдт
"Уже пройшов майже місяць після останнього візиту представника німецької клініки" Шаріте "Аннет Рейсхауер. Після цього нам ніхто не дзвонив, не писав, з нами взагалі ніхто не контактував з німецької сторони. І також, навіть приблизно ми поки не знаємо, коли чекати чергового візиту представників клініки "Шаріте". Коли Аннет виїжджала, вона говорила, що хтось від них повинен буде приїхати через три тижні, ми очікували в минулу п'ятницю, але так ні якої інформації не дочекалися, і відповідно ніхто не приїхав ", - сказав Афанасьєв.
За його словами, жодної відповіді з приводу пропозиції українських медиків спілкуватися з німецькими колегами по засобами інтернет-відеозв'язку, ЦКБ так само не отримала.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишня сусідка Тимошенко по камері боїться, що екс-прем'єра вб'ють
"Хоча, на мою думку, це мало б сенс. Вони б могли хоч щодня отримувати інформацію про прогрес пацієнтки, про стан її здоров'я, можливо, коригувати свої рекомендації", - додав він.
Головлікар клініки так само повідомив, що в ході свого останнього візиту Рейсхауер відзначила позитивну динаміку поліпшення стану здоров'я пацієнтки.
"Сама пацієнта, до слова, також відзначає позитивні тенденції. Каже, що почувається краще, якщо порівнювати з тим, як було раніше", - уточнив він.
За словами Афанасьєва, на сьогоднішній день український медики, як і колись, чітко виконують усі рекомендації німецьких колег, в тому числі і рекомендації по продовженню реабілітаційного періоду Тимошенко на восьмитижневий рядків.
"Восьмитижнева період закінчується наступного тижня - 21 вересня. Можливо, до цього часу ми дочекаємося якоїсь інформації від німецьких колег", - припустив Афанасьєв.
Він так само додав, що наскільки тривале перебування пацієнта на стаціонарі - це безпрецедентний випадок.
"Звичайний український пацієнт перебуває на стаціонарі не більше 21 дня. Це загальноприйнята практика. Навіть у ситуаціях набагато більше критичних, ніж у Тимошенко, пацієнтів виписують, вони залишаються під спостереженням, але не перебувають весь час у лікарні", - пояснив лікар.
Коментарі
17