Ексклюзиви
Четвер, 10 січня 2013 19:49

Ніхто у ВР не знає справжню біографію голови СБУ - Наливайченко

Ніхто у ВР не знає справжню біографію голови СБУ - Наливайченко
Валентин Наливайченко Фото: zotov-news.blogspot.com

Нікому у ВР невідома справжня біографія новопризначеного голови СБУ Олександра Якименка. Адже цю кандидатуру не узгоджували у парламентських комітетах. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав екс-глава СБУ, "ударівець" Валентин Наливайченко.

"Президент повинен призначати на посади лише з узгодженням у профільних парламентських комітетах. Я зараз до них не входжу, але розумію, наскільки важливо обговорювати кандидатури. Варто зрозуміти відповідність будь-якого кандидата через парламентський контроль та громадський, чи відповідає він цим критеріям. Перше — фаховість. Друге — убезпечувати від загрози тероризму та свавілля і корупції в правоохоронних органах. Тобто здатність виконувати функції передбачені законодавством. Що стосується СБУ, це — забезпечувати безпеку України. Третє - щоб країна і люди могли почути, як буде реформуватися служба безпеки. Чи будуть зупинені випадки зловживань, незаконних прослуховувань журналістів, свавілля міліції і прокуратури. Це все повинен забезпечити у своїй діяльності, а не бездіяльності СБУ", - сказав він.

Наливайченко наголосив, що "оскільки це призначення не було узгоджене з парламентом жодним чином", постає питання відповідності цим критеріям новопризначеного голови.

Наливайченко розповів, що ні він, ні члени профільних парламентських комітетів не мають офіційної біографії Якименка.

Нагадаємо, у ЗМІ з'явилася інформація, що Олександр Якименко навчався у Росії і служив у російських збройних силах.

"Все це мало бути зясовано у парламентських комітетах, не на рівні пліток і чуток, а професійно. Так само декларація про доходи і витрати. Де вона? Хто її бачив? Коли я був головою СБУ, я викладав свою декларацію, і всі мої заступники так само це робили. Коли я пішов, це було хутко зупинено", - наголосив він.

Наливайченко також повідомив, що особисто не знайомий з Якименком. І під час свого перебування на посаді той не працював у керівних органах служби безпеки.

Зараз ви читаєте новину «Ніхто у ВР не знає справжню біографію голови СБУ - Наливайченко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

23

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12437
Голосування Чому я не голосуватиму за Юрія Бойка на президентських виборах у 2019 році?
  • Ніколи не підтримував "регіоналів" і тепер не буду
  • Він ще за "вишки Бойка" не прозвітувався
  • Країні треба президент не зі старої політичної еліти
  • Ще не визначився із кандидатом
  • Голосуватиму за Бойка
Переглянути
Погода