вівторок, 11 вересня 2012 17:21

Незалежна соціологія виборчих перегонів на 200 окрузі

Компанія "Garno Ukraine", котра спеціалізується на політичному аналізі та технологіях позиціонування суб'єктів політичної діяльності і працює на ринку цих послуг з 1993 року, провела ряд соціологічних досліджень по 200 округу, на предмет виявлення лідерів виборчого процесу.

За результатами опитування на питання: Якби вибори до Верховної Ради відбулися вже завтра, 23,46 % респондентів віддали б свій голос виключно за кандидата в депутати до ВР від Партії регіонів Антона Яценка. За христинівчанина Миколу Наконечного проголосувало б 10,30 % із опитаних. Третім у списку симпатиків є кандидат від опозиційних сил – Максим Поляков. За нього проголосувало би 6,40% респондентів. Практично однакові рейтинги у Андрія Дикуна та Віктора Роєнка. За єдину у списку жінку серед кандидатів у народні депутати Галину Кучер віддали б свої голоси 3,43 % із числа опитаних. Ще одному опозиційному кандидатові Павлу Костенку свою довіру висловило б тільки 1,25% респондентів. На жаль, найменше шансів на перемогу у виборах до Парламенту у кандидата від партії „Удар" Віталія Кличка – Антона Котвіцького (0,62%) та „свободівця" Богдана Хмельницького (0,16%). Практично 45%, а якщо бути точними, - 44,77% на момент опитування взагалі не визначилися з кандидатом в народні депутати. Зауважимо, що мова йде про загальні рейтинги кандидатів. Проте вони різняться, в залежності від того, в якому саме населеному пункті проводилися дослідження. Якщо мова йде про Христинівку та Христинівський район, зрозуміло, тут перевага віддавалася на користь діючого міського голови Миколи Наконечного. Монастирищани та уманчани свої симпатії віддавали на користь Антона Яценка. Приміром, 36,11 % із числа опитаних у м.Христинівка, смт Верхняка та селі Велика Севастьянівка віддали б свій голос на користь Миколи Наконечного. Причому, 16,67 % із опитаних в цих населених пунктах проголосували б все таки виключно за Антона Яценка. 23,46% мешканців Умані, сіл Берестивець та Пугачівка, скажімо, віддали б свій голос за того ж таки Антона Яценка, у той час, як за Миколу Наконечного проголосувало б тільки 5,19% опитаних у цих населених пунктах. Тут симпатії більше розділилися між Андрієм Дикуном (6,67%) та Максимом Поляковим (6,91%). Найкращі рейтинги у Антона Яценка в Монастирищі, смт Цибулів та с.Сатанівка, що в Монастирищенському районі. Якби вибори до ВР відбулися вже завтра, - на користь Антона Володимировича проголосувало б 20,31% опитаних, на другому місці за рейтинговими показниками – Максим Поляков (6,25%), і тільки на третьому – Микола Наконечний (4,69%). Це при тому, що у Монастирищенському районі ще 56,25% із числа опитаних не визначилися із майбутнім кандидатом в депутати.

Причому, 25,27 % виборців вважають, що партійна приналежність кандидата має при виборі до ВР для них особисто певне значення, проте при голосуванні враховуватимуть інші характеристики. Для 27,15% партійність не має жодного значення, тоді як для 21,22% - має першочергове значення.

Щодо симпатій до тих чи інших партій, учасники соціологічного дослідження віддали перевагу Партії регіонів (23,87%), на другій сходинці – об"єднана опозиція „За Батьківщину" (13,57%), на третьому місці у рейтингу – Комуністична партія України (7,02%). Більше прихильників, як показують дослідження, у політичної партії „Удар" В.Кличка (4,68%), аніж у ВО „Свобода" (3,43%). Партії Наталії Королевської „Україна – вперед" та „Нашої України" в окрузі №200 знаходяться практично на одному рівні: 1,25% та 1,09 % відповідно.

Зауважимо, що соціологічні дослідження проводилися за методикою вуличного опитування впродовж 26-30 серпня. Участь в дослідженні рейтингів кандидатів в депутати до Верховної Ради в окрузі №200 взяли близько 700 осіб різного віку та статі. 55, 85% з опитаних складали жінки, 44,15 – чоловіки. Причому, 30,11% з них – люди зрілого віку (40-60 років), 29,02 % - віком від 25 до 40 років, 23,87 – молодь, віком від 18 до 25 років. І тільки 17,% опитаних мають вік у понад 60 років. За родом діяльності, переважна більшість опитаних, це – робітнича категорія (27,61%), 23,24% із загального числа складають пенсіонери, 16,69%-студенти. Крім того, участь у соціологічних дослідженнях взяли менеджери, службовці, керівники, приватні підприємці, домогосподарки, фермери та безробітні. Щодо освіти, 24,02% із числа опитаних – мають вищу освіту, 19,81%-професійно-технічну та 17,94% склали люди, які мають загальну освіту. Щодо матеріального становища респондентів, 34,79% із опитаних заявили, що зароблених грошей їм вистачає тільки на їжу, проте інші витрати їм не доступні. 27,30% сказали, що коштів їм вистачає на їжу, одяг, оплату ЖКГ та одну велику покупку. 22,31% респондентів відповіли, що один раз на рік вони мають можливість здійснити велику покупку. 11,23% сказали, що грошей їм не вистачає навіть на їжу. А от 4,37% зізналися, що матеріальних проблем у них взагалі немає.

За результатами дослідження джерел впливу на формування думки виборця, чи не найбільший вплив має центральне телебачення (23,16%), 16,87 % - листівки, плакати та інші матеріали виборців. Прикметно, що 12,06% - думка рідних і близьких та 10,58 % - друзів.

Отже, підсумовуючи статистику, можемо говорити про те, що половина виборців ще не визначилася з майбутнім вибором на 200 окрузі (м.Умань, Уманський, Монастирищенський, Христинівський райони та частина Тальнівського). Проте зауважимо, що серед усіх кандидатів, які балотуються на цьому окрузі, гілку першості таки тримає кандидатів у народні депутати України тримає Яценко Антон Володимирович (21,68%).

 

Зараз ви читаєте новину «Незалежна соціологія виборчих перегонів на 200 окрузі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути