Ексклюзиви
субота, 18 січня 2014 11:54

"Необхідно дотискати дострокові вибори президента" - польові командири Майдану-2004

"Необхідно дотискати дострокові вибори президента" - польові командири Майдану-2004
Володимир Філенко і Тарас Стецьків ФОТО: khersonnews.com

Опозиція дозволила владі перевести протистояння з Майданом у затяжну фазу, і ініціативу перехопила влада. Про це у своїй статті для ZN.UA пишуть Тарас Стецьків і Володимир Філенко, польові командири Майдану 2004 року.

"Скажемо одразу і категорично: зачинитися за барикадами на Хрещатику означає смерть Майдану. Життя Майдану полягає в тому, щоб розширюватися як географічно, так і демографічно", - підкреслили автори.

Стецьків і Філенко назвали неконструктивними останні заяви лідерів опозиції про те, що Майдан повинен стояти аж до планових президентських виборів 2015 року. "Необхідно дотискати дострокові вибори президента. І з цих позицій формувати правила їх проведення", - впевнені вони.

Крім того, опозиція має висунути єдиного кандидата, зазначають автори. "Це буде уособлювати мету: зміна системи влади і модернізація країни (майбутній президент повинен бути лише інструментом цієї зміни) і буде формувати альтернативу, яка має конкретне прізвище під це завдання".

"Справжня мета Майдану полягає в утвердженні нових цінностей і правил співжиття між людьми, створенні України нашої мрії", - підкреслили Стецьків і Філенко.

Польові командири Майдану-2004 також дали декілька практичних порад щодо перехоплення ініціативи та формування стратегії наступу Майдану:

1. Скоротити Майдан, перетворивши його в добре укріплений табір, своєрідну "Січ", готову в будь-який момент розвернутися в мільйонне Народне віче або загальне повстання. Такий Майдан стає школою мобілізаційної та агітаційної підготовки для волонтерів, які будуть вести роботу в регіонах.

2. Змінити модель тиску на владу. Оточувати інститути влади точковими діями повсюдно і в усіх регіонах, "розривати" найслабші ланки кримінально-олігархічного режиму і захоплювати все нові і нові території і висоти. Інакше кажучи, створювати структури на кшталт польської "Солідарності". Нагадаємо, що "Солідарність" розробляла кілька напрямків діяльності, одне з яких полягало в пошуку союзників у таборі опонентів.

3. Створити реальний виборний орган Майдану, який може складатися навіть з 200-300 чоловік, своєрідний Народний парламент, в тому числі - з представників регіонів і професійних об'єднань. Він повинен увібрати в себе Раду ВО "Майдан" і повинен бути розширений за рахунок повноважних представників регіональних структур ВО "Майдан". Він повинен діяти публічно, створити власний виконавчий комітет, який буде діяти від імені Майдану і повсталого народу, а не тільки від імені політичної опозиції.

Зараз ви читаєте новину «"Необхідно дотискати дострокові вибори президента" - польові командири Майдану-2004». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

22

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути